מבצע מעצרים רחב היקף. ארכיון
מבצע מעצרים רחב היקף. ארכיון | צילום: חדשות 2

בפעילות של היאחב"ל ורשות המסים הלילה באילת נחשף ארגון פשיעה, ששלט על תחום ההימורים הלא חוקיים בעיר. כוחות המשטרה עצרו קרוב ל-30 חשודים, להם מיוחסות עבירות רצח, שלושה ניסיונות לרצח, הימורים, תקיפה, הלבנת כספים ועבירות מס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יותר מ-200 שוטרים ואנשי רשות המסים, פשטו לפנות בוקר על בתי החשודים ולאחר שעצרו אותם החרימו גם רכוש. במשטרה אומרים שמדובר בארגון שהיה קשור בעבר לארגון הפשע של משפחת אברג'יל ולארגונו של מיכאל מור מנהריה. חברי הארגון השליטו אימה וטרור על עבריינים אחרים באילת, שניסו להתנגד להם וכך הפכו עם הזמן לארגון המוביל בתחום הימורים, סחטית דמי חסות וסמים.

ההימורים התבצעו בדרך כלל בדירות פרטיות ובמועדונים. אחר הצהריים יובאו החשודים לבית משפט השלום בראשון לציון והמשטרה תבקש להאריך את מעצרם.

גם בבאר שבע: עשרות עצורים במבצע נגד הפשיעה

במקביל, נעצרו הבוקר עשרות בני אדם במבצע של ימ"ר נגב במאבק נגד הפשיעה בבאר שבע. בתום פעילות סמויה, שנוהלה מספר חודשים על ידי ימ"ר נגב ויחידת יהלום (היחידה הארצית למאבק בפשיעה של רשות המיסים), נאספו ראיות הקושרות עשרות חשודים המעורבים בעבירות של ניסיונות לרצח, סחיטה באיומים, עבירות אמצעי לחימה, אלימות חמורה, הצתות, עבירות מס והלבנת הון.

בשעות הבוקר המוקדמות הפכה החקירה לגלויה ובלשי היחידה המרכזית של מרחב נגב ביצעו חיפושים במהלכם נתפסו שבעה כלי רכב, 50,000 שקלים במזומן ורכוש נוסף. בתום החיפושים נעצרו 32 חשודים שהועברו להמשך חקירה במשרדי היחידה המרכזית, ויובאו בשעות הצהרים להארכת מעצרם בבית משפט.

המשטרה: "מהלך דרמטי וחסר תקדים"

"מדובר בפעילות משולבת יוצאת דופן באיכותה של יחידות משטרתיות מובחרות שהינם חוד החנית של המשטרה במאבק הפשיעה החמורה אשר ביחד רשות המיסים והמע"מ הצליחו לאסוף ראיות שמפאת צו איסור הפרסום אינני יכול לפרט ולהחריב בנדון", אמר בתגובה למעצרים ממלא מקום מפקד מחוז דרום במשטרה תת-ניצב דוד ביתן.

"כמות המעצרים האדירה של רובד הפשיעה חמורה וקשה מהווה מהלך דרמטי חסר תקדים בגזרת המחוז הדרומי", המשיך תת-ניצב ביתן. "החקירה גלויה בראשיתה וישנה דרך ארוכה עד לתוצאה מוצקת ותשתית רחבה כנגד המעורבים לצורך הגשת כתבי אישום חמורים בעניינם. מעצרים אלו ישפיעו בראש ובראשונה על תחושת הביטחון של הציבור הרחב ויחזקו את ההרתעה של משטרת ישראל בציבור כולו".