נעצר אחרי מצוד ממושך. ארכיון
חשוד מובא למעצר. אילוסטרציה | צילום: AP

כוחות משטרה גדולים עצרו היום 20 חשודים שהיו חלק מארגון פשיעה גדול בעיר אשדוד, שעמד במוקד חקירה סמויה שהתנהלה במשך השנה האחרונה.

בחקירה הנרחבת לקחו חלק היחידה המרכזית של מרחב לכיש במשטרה בשילוב יחידת לה"ב 433, מחלקת נותני שירות מטבע במשרד האוצר, יחידת יהלום וחקירות מע"מ באר שבע, רשות המיסים ופרקליטות מחוז דרום.

במהלך החקירה נחשף כי לכאורה עובד בעיריית אשדוד לקח חלק בארגון הנרחב, שבמשטרה העידו כי הוא "בעל היררכיה ברורה ומובהקת, המבצע עבירות הימורים לא חוקיים לאורך שנים בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים, סחיטה ודמי חסות מעסקים וגבייה אלימה, עבירות מס חמורות והלבנת הון במיליוני שקלים".

המשטרה והפרקליטות מתכוונות להפעיל בנושא לראשונה את "סעיף 4 לחוק המאבק בפשיעה המאורגנת", העוסק בעובדי ציבור המסייעים לארגוני פשיעה. העונש במקרה זה הוא עד עשר שנות מאסר. השימוש בסעיף המדובר הוא חסר תקדים ומהווה לטענת המשטרה " אירוע מכונן בכל הקשור לנחישות הטיפול בארגוני הפשיעה וחיבורם הפסול עם עובדי ציבור".

"חומר הראיות מצביע לכאורה על שיטת פעולה מאורגנת, שיטתית, רצופה ומתמשכת תוך חיבור וניצול קשרים עם עובד העירייה לקידום מטרות ארגון הפשיעה והשגת רווחים", נמסר מהמשטרה, שם מכנים את הפרשה "הפור האחרון".

במהלך המעצרים הבוקר, בפיקודו של סנ"צ שמעון פורטל מפקד ימ"ר לכיש, בוצעו חיפושים בבתי החשודים ובבתי העסק השונים המופעלים על ידם. בחיפושים נתפסו מעל מיליון שקלים במזומן, 11 כלי רכב יוקרתיים, שבע בתים, שלושה עסקים ומספר חשבונות בנק.

במהלך היום יובאו החשודים לדיון בבית המשפט בבקשה להארכת מעצרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק