בשכונת פרדס כץ שבבני ברק כבר רגילים לאורות המהבהבים של ניידות המשטרה. אבל בסוף חודש יולי, בשעה חמש לפנות בוקר, גם תושבי השכונה הוותיקים ביותר הופתעו מכמות כוחות הביטחון שהופיעו במקום.

במסגרת מלחמתה של המשטרה במשפחות הפולשות לשטחים שלא בבעלותן, הגיעו השוטרים לבית משפחת יהודה, שתשעת בניה מכונים ה"ג'ינג'ים". המשפחה, החיה במתחם גדול בשכונה, השתלטה על שטח נוסף הסמוך לביתה במטרה לגדל שם סוסים בהם היא משתמשת לעסקיה הפרטיים להרכבת ילדים בפארק הירקון.

במקום היה גם רכוש אישי של המשפחה: מכוניות באגי, מזגנים, אופנועים, קירות גבס חדשים שיועדו לביתו של אחד הבנים שזה עתה שופץ, רתמות ועגלות של סוסים ששימשו את בני המשפחה בעסקיהם. המשפחה לא הכחישה את השתלטותה על השטח ואת העובדה שידעה כי הפעילה אותו באופן לא חוקי. במשטרה מגדירים את בני המשפחה כבריוני רחוב, בעלי עבר פלילי מתחום האלימות.

"בחיים לא קיבלתי כאלה מכות"

בני המשפחה התעוררו משנתם לשמע קולות המולה מחוץ לביתם. כאשר יצאו החוצה, כך הם מספרים, נגלו לעיניהם עשרות שוטרים, בהם שוטרי מג"ב ויס"מ ופקחי עירייה, עם דחפורים, רכב גרר ומשאיות להעמסת סוסים ומנופים.

אלימות בלי סיבה של שוטרים לאזרחים
אחד מבני המשפחה נפגע בעין | צילום: חדשות 2

"הם גרסו את כל הרכוש", סיפר אהרון יהודה לחדשות 2 באינטרנט. "לא התחשבו בנו ולא ברכוש שלנו". לטענת בני המשפחה השוטרים לא הסתפקו בהרס רכוש: "באו אליי 15 שוטרי יס"מ, בלי לדבר איתי, הוציאו אלות ואחד מהם אף אמר לי: 'באנו איתך למלחמה'. קיבלתי כאלה מכות, בחיים שלי לא חלמתי שאני אקבל כאלה מכות".

בני המשפחה מתארים בעצב את המפגש הקשה עם שוטרי היס"מ. לטענתם, אחד אחרי השני הפליאו השוטרים את מכותיהם בארבעה מן האחים, עד שלבסוף הובלה הקבוצה לניידת. "עצרו אותנו ובבוקר שיחררו אותנו", סיפר אהרון יהודה. "התחננו לקצין לבוא בפני שופט, שיוכל לראות את הסימנים שנשארו לנו מהשוטרים, אבל המשטרה לא הסכימה".

לא רק בני המשפחה הרגישה את כוחו של כוח היס"מ. הרצל יהודה, הבכור מבני המשפחה סיפר כי הסוסים שהוחזקו בחווה המאולתרת נפצעו כאשר הועלו באופן אגרסיבי לרכב. לדבריו, גם כלבת המשפחה נפגעה משוטר. "אני לא אשכח אותו", סיפר יהודה. "היו לו עיניים כחולות וכאשר הכלבה התקרבה אליו הוא פשוט הרים את האלה, נתן לה מכה ברגל ושבר לה אותה. מאז הכלבה רזתה שלושה-ארבעה קילו. בהתחלה חשבתי שזה תולעים, אבל הווטרינר אמר לי שהיא בדיכאון".

בני המשפחה הגישו תלונה במח"ש

המשטרה התנהגה באלימות ללא סיבה
קיבל מכה בפה | צילום: חדשות 2

ברוך, אב המשפחה, נכה ב-100% בשנות ה-60 לחייו, היה עד לאירוע. "שאלוהים ייקח אותם אחד אחד", אמר לחדשות 2 באינטרנט. "הם באו עם אלות בידיים, עם אקדחים. נתנו לו סטירה בעין. כשראיתי, לא ידעתי מה לעשות, דמעות בעיניים היו לי. מבצע אנטבה עשו פה".

בני המשפחה טוענים שלא היה צורך בהפעלת כוח מאסיבי כל כך לפינויים וקובלים על המכות הפיזיות שקיבלו: "הגשנו תלונה במח"ש, אבל אנחנו יודעים שלא יקרה עם זה שום דבר, השוטרים בטח יעלימו את זה", אמר אהרון בעצב. "לא משנה איזה עבר יש לנו, כאלו מכות לא הגיעו לנו".

תיעוד: המשטרה הורסת את המסיבה ומכה סטודנטים