עוברים לגידול עצמי
צמחי מריחואנה בגידול עצמי | צילום: דובר מחוז ש"י

אם אין אני לי מי לי: עבודת המשטרה האינטנסיבית בתחום הברחות הסמים הובילה אנשים רבים למלא את המחסור באמצעות גידול עצמי של סם המריחואנה. במשטרה אמרו לחדשות 2 באינטרנט כי באזור בתל אביב לבדה נתפסו בשבוע לפחות 50 קילוגרמים של גראס, כשהמקור לחלק גדול ממנו הגיע מגידול ביתי.

רוב הפעילות של משטרת ישראל מתמקדת בגבול עם מצרים, שם נעשות רוב העסקות להברחות הבלתי חוקיות. שוטרי יחידת מגן ולוחמי משמר הגבול המופקדים על גבול מצרים, עיכבו מתחילת השנה כמויות אדירות של סמים שהיו בדרכן למשתמשים ברחבי הארץ.

אך הירידה באספקת הסם לא הורידה את הביקושים למריחואנה, ואנשים רבים מחפשים פתרונות יצירתיים. במשטרת תל אביב על מספרים על הפשיטות האחרונות שחשפו יותר בתים פרטיים שעברו הסבה למעבדות הידרו. למרות שמדובר ב"עסק קטן" במקרים רבים הם מייצרים כמויות גדולות יותר מהדרוש לשימוש עצמי.

רק אתמול נתפס תושב יפו בתפיסה ברחוב העוגן עם חמישה קילו מריחואנה. שעות מספר קודם לכן, ברחוב בוגרשוב, נעצרה סטודנטית כשבביתה שני קילו של הסם. שני המקרים האלה מצטרפים לתפיסה נוספת בחולון, שם נתפסו 18 קילו של סם ליד בית הקברות בחולון. באותו יום נתפס ברחוב פלורנטין שוטר לשעבר כשברשותו לא פחות מארבעה קילו של סם. 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק