כתב אישום נגד ראש ארגון הפשע ריקו שירזי יוגש עוד השבוע לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. היום הגישה המשטרה הצהרת תובע נגד שירזי, שבה נטען כי העבריין הבכיר יואשם בהלבנת הון ובעבירות מע"מ בהיקף של 30 מיליון שקלים.

בכתב האישום ייאמר כי שירזי נתן הלוואות בריבית קצוצה ועשה שימוש בחברות שונות שאינן רשומות על שמו, כדי להוציא חשבוניות פיקטיביות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. פרקליטו, עורך הדין משה שרמן, אומר כי כוונת המשטרה לבקש לעצור את שירזי עד תום ההליכים, מקורה ברדיפה של מרשו. "הכל ייעלם, מעולם לא התעסקתי בזה. הכל יהיה בסדר", אמר היום שירזי בבית המשפט.

בהצהרת התובע שהוגשה היום לבית המשפט, נכתב בין השאר: "החשוד יחד עם אחרים, חשודים כי סיפקו חשבוניות מס פיקטיביות במטרה לסייע לאחר להתחמק מתשלום מע"מ וכמו כן חשוד בקבלת חשבוניות מס פיקטיביות במטרה להתחמק מתשלום מע"מ. החשוד יחד עם אחרים רשמו מסמכים כוזבים בתאגיד על מנת לקבל החזרי מע"מ".

"פעל לשיבוש החקירה נגדו"

"מחומר הראיות עולה כי הוא התחמק מתשלום מע"מ ומס הכנסה בגין הכנסותיו מהריביות אותן גבה מהלווים, וסייע לאחרים להתחמק מתשלומי המס החלים עליהם בהיקף של 30 מיליון שקלים לערך", נכתב בהמשך. "המשיב פעל באמצעות אחרים לשיבוש והכשלת החקירה נגדו, בכך שהעלים מסמכים מהותיים לחקירה, אשר מעידים על מעורבותו של המשיב בחשדות נגדו".

"חומרת העבירות, התחכום, השיטתיות והיקף העבירות העומד על עשרות מיליוני שקלים, הלבנת ההון שבוצעה על ידו והפגיעה האדירה שנגרמה ממעשיו לקופת המדינה, מקימות אף הן חשש לביטחון הציבור הכלכלי", נכתב בנוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק