ארגוני זכויות האדם נגד התיקון לחוק
תקיפה חמורה, אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

המשטרה עצרה אתמול חמישה נערים וצעירים מתל אביב בחשד שתקפו זרים בכמה מקרים שונים בחודש האחרון בשכונות דרום העיר. במשטרה מעריכים כי הרקע לאירועים הוא גזעני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך החודש האחרון דווח על שלושה אירועי תקיפה שבוצעו בדרום העיר באזור התחנה המרכזית השינה על ידי מספר צעירים. הנפגעים בתקריות הללו היו שני בני העדה האתיופית ונתין זר ממוצא אריתראי שהוכה על ידי בקבוק זכוכית שבור וטלפונו הנייד נלקח ממנו.

בעקבות מידע שהגיע למשטרה וחקירה שנפתחה בנושא בפיקודו של רב-פקד מושיק רחמים, נעצרו אתמול בבוקר ארבעה חשודים, תושבי דרום תל אביב. בין הארבעה שני נערים בני 17 ו-18 ושני צעירים נוספים בני 21 ו-19. הארבעה הובאו לבית משפט השלום בתל אביב שם הוארך מעצרם עד יום חמישי.

אמש נעצר חשוד נוסף בן 19 מהאזור והוא יובא היום לדיון בהארכת מעצרו. מחקירת המשטרה עולה כי הכנופייה בחרה את הקורבנות באופן אקראי ושכוונתם הייתה לתקוף נתינים זרים. על פי החשד בגלל טעות בזיהוי הם תקפו בשני המקרים את צעירים ממוצא אתיופי שחשבו אותם למסתננים.

בעקבות המקרה אמר שר החינוך, שי פירון: "אני רואה בחומרה כל גילויי גזענות ואלימות, ללא קשר אם מדובר בנערים עולים ממוצא אתיופי או שמדובר בניתנים זרים. זו תופעה פסולה מעיקרה הראויה לכל גינוי, ומשרד החינוך לא יתחמק מאחריותו למנוע כל גילוי של גזענות בחברה הישראלית".