פרשיית סמים גדולה נחשפה היום בפתח תקווה: 17 קטינים בני 15, כולם מוגדרים על ידי המשטרה "בני טובים", נחקרו במהלך השבועות האחרונים בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות סמים. העבירות בהן הודו הנערים כוללות שימוש בסמים, החזקת סמים ואספקה לחבריהם.

במהלך חקירתם במשטרה מסרו חלק הקטינים את שמותיהם של שישה קטינים אחרים, אשר לטענתם הם היו אלה שסיפקו להם את הסמים. עוד סיפרו הנערים כי חלק מהסמים אותם צרכו - נגנבו מאתר הסמוך לביתו של סוחר סמים המתגורר בעיר.

עוד עלה מהחקירה, כי אחד מהקטינים הודה כי גנב את הסמים מסוג חשיש מהוריו. חוקרי המשטרה הגיעו לביתם ולאחר חיפוש שביצעו, נפתחה חקירה גם נגד הוריו. במשטרת פ"ת מספרים כי במהלך החקירה בוצעו כעשרה חיפושים בביתם של הקטינים המעורבים. הקטינים שוחררו בתום חקירתם למעצר בית, ונפתחו נגדם תיקים פליליים, אם כי המשטרה פנתה לשירות המבחן לנוער כדי לשקול להוציא את בני הנוער עם אזהרה בלבד ולא עם תיק פלילי.

"זו החלטה ערכית שלנו לתת להם צ'אנס לצאת ממעגל הפשע"

פקד סול גרינברג, קצין נוער במרחב שרון, סיפר בשיחה עם ערוץ החדשות כי "מדובר בפרשיה חמורה שהחלה ממידע מודיעיני שהתקבל על מספר בני נוער שמעשנים סמים. פתחנו בחקירה מאומצת, שחשפה בסופו של דבר 17 קטינים שחשודים בהחזקה, שימוש ומכירה של סמים".

"את הסמים הם גנבו מ'זולה' של סוחר סמים מוכר לנו, שהחקירה נגדו מתנהלת במקביל", הוסיף קצין המשטרה. "עלה מהחקירה כי אחד הקטינים גנב את הסמים מהוריו. מדובר בקטינים בני 15 ללא עבר פלילי, ממשפחות נורמטיביות, ששיתפו פעולה בחקירה. הם קשרו האחד את השני למעשים בצורה מאד טבעית. בהנחה ונקבל חוות דעת חיובית משירות המבחן לנוער, נהפוך את התיקים הפליליים לאזהרה בלבד. זו החלטה ערכית שלנו לתת להם צ'אנס לצאת ממעגל הפשע".