הורשע בסחיטה באיומים. דומרני (צילום: חדשות2)
מסתמן: אישום נגד דומרני בראשון | צילום: חדשות2

הביקורת על המשטרה הייתה מוקדמת? לאחר שאתמול (ד') הורה בית משפט השלום לשחרר את שלום דומרני למעצר בית, החליט בית המשפט המחוזי להפוך את ההחלטה והאריך את מעצרו של ראש ארגון הפשע בארבעה ימים. ביום ראשון צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד דומרני בגין סחיטה באיומים, בניסיון להטות את תוצאות הבחירות בנתיבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיון הערעור השתתפה נציגת פרקליטות מחוז דרום המלווה את החקירה, והצהירה על הכוונה להגיש כתב אישום והציגה את בקשת המעצר עד תום ההליכים נגד החשודים. מלבד דומרני, צפויים כתבי אישום גם נגד מרדכי קצנטיני ואלישע עמנואל. יתר המעורבים בפרשה שוחררו למעצר בית.

"בית משפט השלום כבר הביע את דעתו על התיק, והמשורה הגיעה עם הצהרת תובע והתחננה לכמה ימים כדי למנוע את אובדן כבודה", אמר הערב עו"ד משה שרמן, פרקליטו של דומרני. "התיק הזה, כמו רבים אחרים, התחיל בתרועה גדולה ויסתיים בקול ענות חלושה".

עו"ד שחר חצרוני, פרקליטו של עמנואל אלישע, עוזרו של הרב אברג'ל, הביע תקווה כי מרשו ישוחרר ביום ראשון הקרוב. "אני מקווה שהפרקליטות תקבל את ההחלטה הנכונה", אמר.

"זה יכול להיפתר אחרת"

_OBJ

דומרני נעצר לפני כעשרה ימים במסגרת חקירת פרשת סחיטה ואיומים בניסיון להטות את תוצאות הבחירות בנתיבות. המשטרה חושדת כי דומרני ניסה לסחוט את הרב יעקב איפרגן, המכונה "הרנטגן". שופט בית משפט השלום מנחם מזרחי סבר כי החקירה יכולה להימשך כשדומרני אינו נתון במעצר. כמו כן שוחררו בתנאים דומים שאר המעורבים שנעצרו בפרשת הסחיטה בנתיבות.

במהלך הדיון שנערך בשבוע שעבר בבית המשפט בראשון לציון, חשף עורך דינו של דומרני אמירה המיוחסת למרשו, שאותה מפרשת המשטרה כאיום כלפי הרב איפרגן. דומרני פנה לעוזרו של הרב איפרגן ואמר לו: "פוגעים ברב יורם (אברג'ל), זה יכול להיפתר אחרת".