"התפוז המכני" בתל אביב: תושבי דרום העיר, שנהנו משעות הצהריים השמשיות של יום שישי האחרון - נחרדו לשמוע צעקות רמות מתחת לחלון ביתם. התברר, כי שני צעירים, שככל הנראה יצאו מאחד הפאבים שברחוב, החלו לתקוף עוברי אורח, בהם פליט מסודן וקבצן, להרוס מספר כלי רכב שחנו בצד הדרך - וכמעט לגרום למותו של רוכב קטנוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במאית הקולנוע אבתיסאם מראענה, שנכחה באירוע, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על שראו עיניה: "'אתה שחור, רוצה שארביץ לך?', זה המשפט ששמעתי כשיצאתי למרפסת שבדירתי השכורה הממוקמת בדרום תל אביב. השעה הייתה 15:40, צהרי יום שישי - ראיתי שני גברים ישראלים בריונים שיצאו מהבר השכונתי, יחד עם שתי בחורות. אחד מהם בעט במכוניות שעמדו בצדי הכביש והשתולל".

בהמשך, גוללה מראענה את חלקו הארי של האירוע. "באותו הזמן עבר במקום בחור ממוצא סודני עם שקיות בידו. הבריון, שלבש חולצה לבנה - הסתכל עליו ושאל אותו אם הוא רוצה שהוא ירביץ לו כי הוא שחור", סיפרה. "הבחור הסודני לא הבין מה רוצים ממנו, דבר שככל הנראה היווה את הטעות הקריטית בעבורו. תוך שניות ניחתה סטירה על פניו והשקיות נפלו לו מהידיים", הוסיפה.

הצלם שתיעד את האירוע: "הם הסתובבו ברחוב כאילו הם מלכי העולם"

"זה לא מקום שאני רוצה לחיות בו" | צילום: חדשות 2

"הצעירים המשיכו להרביץ ולבעוט בסודני, עד שאיבד את הכרתו", תיארה. "ירדתי למטה אך לא יכולתי לעצור אותם בכוחי". צעיר נוסף שהיה במקום ותיעד את האירוע סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "הוא פשוט הלך ברחוב והותקף. הצעירים כילו את זעמם בכל דבר שנקרה בדרכם, כולל קבצן שאחז בידו כוס מלאה במטבעות שנזרקה לרצפה, ורוכב קטנוע שכמעט וקיפח את חייו בשל העובדה שאחד מהם חשב שיהיה זה מצחיק למשוך לו את הקסדה בעת נסיעה. הם הסתובבו ברחוב כאילו הם מלכי העולם".

לאחר שהסתיים האירוע הקשה, סיפרה מראענה שהגישה לפליט הסודני הפצוע סיוע, ונסעה עמו לבית החולים. "צעקתי וצרחתי עד שכל השכנים יצאו החוצה להגיש עזרה לצעיר בן ה-22. כשהגענו למיון הוא שכב במיטה, ומשום שהוא חולה בסכרת, רמות הסוכר בגופו הגיעו ל-700 - סכנת חיים ממשית", ציינה. "למרבה המזל, צוות הרופאים הצליח לייצב את מצבו. יצאתי מהמיון ופשוט בכיתי. זה לא מקום שאני רוצה להמשיך לחיות בו", אמרה בכאב.

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "מי שהגישה את התלונה זו עדת הראייה. אנו ממתינים לתלונתו של המותקף. יחד עם זאת, פרטי החשוד ידועים לנו ונפתחה חקירה בנושא".