2 רציחות ביממה, ארכיון
זירת הרצח, הערב | צילום: גלעד שלמור, כתב חדשות 2 באינטרנט

שוב חיסול פלילי בלב נתניה: נתי אוחיון, תושב העיר בן 27, חוסל אמש ביריות בלב העיר שבשרון, שעה שנהג ברכבו. אוחיון, המוכר למשטרה, נשוי לשירלי אבוטבול, אחותו של פרנסואה ובתו של פליקס אבוטבול, ראש משפחת הפשע. אדם אחר שהיה עמו ברכב, רמי מימון, נפצע בינוני ופונה לבית החולים לניאדו בעיר.

במקום התפתחה מריבה בין בני משפחת אבוטבול וכעת בודקים במשטרה בין היתר, האם מדובר בסכסוך פנימי או בסכסוך עם המשפחה היריבה בעיר - משפחת שירזי.

לפני הרצח שהו אוחיון ומימון בביתו של ברוך זוארץ, שמשמש כ"חייל" בארגון הפשיעה של משפחת אבוטבול, ודנו ככל הנראה בענייני עסקים. הערכה במשטרה היא כי אוחיון נקלע, למה שמכנים בעולם התחתון "כיפה אדומה": כאשר שב למכוניתו הוא נורה ברכבו עשרה כדורים, איבד שליטה על ההגה, התנגש בחומת בטון ואיבד את הכרתו. בדרך לבית החולים לניאדו מת אוחיון מפצעיו.

משפחת אבוטבול הגיעה לזירת האירוע בהרכב מלא, ביניהם גם העבריין המוכר פרנסואה אבוטבול. בזמן שהשוטרים ואנשי זק"א אספו את הראיות התאספו במקום שכנים ומקורבים לנרצח ופרצו בזעקות שבר. "הוא התחתן רק לפני חודש", סיפר אחד השכנים שהגיע לזירה והוסיף כי "בחתונה היו אלף אנשים, בהלוויה מחר יהיו אלפיים".

טרור מבפנים

במשטרה רואים את החיסול הזה בחומרה רבה, ומציינים כי הפעם, רק במזל אף אחד אחר לא נפגע. "האירוע התרחש סמוך ל-19:00 בערב. שני תושבי העיר נסעו ברכב, ונורו לעברם יריות. כתוצאה מהירי נהרג תושב נתניה, ופונה אדם נוסף במצב בינוני עד קשה לבית החולים לניאדו. אנחנו עדיין בראשיתה של החקירה, אוספים ראיות ועדויות", אמר מפקד משטרת נתניה רון גירטנר. במשטרה מעריכים כי החיסול התבצע על רקע מאבקי כוחות ושליטה בעיר.

בעקבות החיסול אמר הערב ח"כ אביגדור ליברמן: "במקום ש-5 פושעים יפחדו לצאת מהבית, הם גורמים למאה אלף איש להישאר בבית. ההנהגה צריכה להפסיק למצמץ מול הפשע ולהבין שהפשע מבפנים מסכן אותנו לא פחות מהטרור מבחוץ".

מנסים לסגור חשבון

העבריין יעקב אלפרון חוסל לפני פחות מחודש, בלב תל אביב. מטען נפץ שהוטמן במכונית השכורה בה נהג התפוצץ, הרג אותו ופצע עוד שני עוברי אורח תמימים באורח קל-בינוני.

 היום הובא לבית המשפט אחיו של אלפרון, ניסים. בכניסה לדיון צעק אלפרון על הצלמים במקום שלא ייצלמו, ועשה לעברם תנועה מגונה. "האקדח הוא אלמנט נקודתי מתוך כלל הראיות", אמר השופט ציון קפח. "החשדות הם לא רק מידע מודיעיני, קיים חומר מוצק אחר המבסס את החשד לקשירת קשר לביצוע פשע. מדובר בחקירה מסועפת".

אמש עצרה המשטרה את העבריין נסים אלפרון ועוד 19 אנשים בזמן שישבו בבית קפה ברמת גן, וזאת לאחר שבאופנוע ששייך לאחד מהם נמצא אקדח מוכן לפעולה. ביחידה המרכזית של המשטרה חושדים שאלפרון תכנן לנקום על חיסול אחיו יעקב לפני כשבועיים וחצי.לפני כשבוע עצרה המשטרה את העבריין אמיר מולנר ושבעה עשר מאנשיו, לאחר שנמצא אקדח עם משתיק קול בחצר הבית שבו שהו. במשטרה חושדים ששתי הכנופיות ניסו לפגוע זו בזו.