תושב גן יבנה בן 27 נעצר ורכבו הושבת ונגרר. ארכיון
אחרי המרדף התגלה: הנהג "מדבר צרפתית" | צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2

יש מי שמנצל את גל התיירים מצרפת למטרות לא חוקיות במיוחד. ניידת של אגף התנועה במשטרה הבחינה הלילה ב-3 לפנות בוקר בנהג הנוסע במהירות מופרזת ובצורה פרועה למדי בכביש מס' 4, סמוך לצומת בני דרור. למזלו הרע של הנהג, הייתה זו ניידת בתנועה שהחלה לדלוק אחריו.

השוטרים סימנו לנהג לעצור, וכשהוא סירב – פתחו במרדף אחריו תוך שהוא מגביר את מהירות הנסיעה שלו. להערכת השוטר שנהג מאחוריו, הנהג המהיר הגיע עד ל-180 קמ"ש תוך כדי הבריחה מניידת המשטרה.

"רק באזור צומת רעננה הצלחנו לעצור את הנהג הנמלט, כששתי ניידות סגרו עליו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רפ"ק עמיר ג'יבלי, מפקד ימת"א שרון. "הוצאנו אותו מהרכב, והוא השיב לנו בצרפתית ובנפנופי ידיים תוך שהוא מנסה להסביר לנו שהוא לא מבין עברית".

ההורים נסעו לחו"ל - הבן חגג על הרכב המשפחתי

אלא שבחיפוש פשוט ברכבו, נתקלו השוטרים בתעודת הזהות הישראלית למהדרין של הצעיר, תושב רעננה, נער בן 17 בלבד שנהג ללא רישיון נהיגה וניצל את העובדה שהוריו יצאו לחופשה בחו"ל – ויצא לחגוג עם הרכב של הוריו. רק אז הודה הנער, בעברית צחה למדי, שהוא ישראלי לכל דבר.

השוטרים לקחו את הצעיר לתחנת המשטרה וחקרו אותו במשך מספר שעות, שלאחריהן הוא שוחרר לביתו בערבות. הוא חשוד בהכשלת שוטר ובנהיגה ללא רישיון וללא ביטוח.