ערך מוסף: שכר הבכירים
חשד לעבירות שוחד. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

יחידת להב 433 של המשטרה עצרה עורך דין, בחשד לביצוע עבירות שוחד מרמה והלבנת הון בהקשר לתחום התכנון והבנייה. מחקירה ראשונית עולה כי האיש סיפק שירותים לעיריות ראשון לציון ורחובות, ונעצר בתום חקירה סמויה וממושכת שלוותה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. יחד עמו נעצרו תשעה חשודים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעצרם של העשרה התאפשר לאחר פשיטה שנערכה בעיריית ראשון לציון, אז נתפסו מסמכים ומחשבים, כמו גם נכסים וחשבונות לצורכי חילוט. מממצאי החקירה עולה החשד כי במספר מקרים קיבל עורך הדין טובות הנאה שונות בתמורה לניצול סמכויותיו בתחום התכנון והבנייה למתן אישורים חריגים ולקידום אינטרסים של קבלנים ומקורבים, תוך שהוא פועל בניגוד עניינים לכאורה.

החשודים המרכזיים בפרשה יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בכפר סבא. מעיריית ראשון לציון נמסר: "מדובר בחקירה העוסקת באירועים שארעו לפני למעלה מעשור ולא באירועים מהעת האחרונה. עיריית ראשון לציון מסייעת לחוקרי המשטרה ותעמיד את כל הדרוש לעיון כדי להגיע לחקר האמת . עיריית ראשון לציון פועלת בשקיפות ובמקצועיות ותמשיך לפעול כך גם בעתיד".

בא כוחה של עיריית רחובות, עו"ד רונאל פישר מסר כי "לעיריית רחובות נודע כי יועץ משפטי חיצוני שעבד עמה, פעל לכאורה בניגוד עניינים. מיד עם היוודע הדבר, וללא כל קשר לחקירת משטרה, הוחלט לבדוק את העניין עד תום ובסיום הבדיקה, נשלח ליועץ החיצוני מכתב לסיום התקשרותו עם העירייה. המשטרה תזכה לשיתוף פעולה מלא בכל עניין שמרשתי תתבקש לו".