תעלומת המזוודה פוענחה בזכות מצלמות האבטחה שתיעדו אדם הנושא תיק, ובתוכו חלקי גופת זוגתו המבותרת. איידן דמוהן, עובד זר מטורקיה, נראה במצלמות האבטחה עם שני תיקים קטנים, בתוכם איבריה המבותרים של זוגתו אילונה דניס, עובדת זרה מרומניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מצלמות האבטחה תיעדו אותו הולך לאורך רחוב קהילת ניו יורק בתל אביב, רגע אחרי שזרק את המזוודה שבתוכה הטמין את גופתה המבותרת של שותפתו לחיים. שלוש פעמים הוא צעד הלוך ושוב מול המצלמות, כשהוא מחזיק תיקים שבהם חלקי גופה נוספים, מהם הוא תיכנן להיפטר ברחוב סמוך.

שלושה ימים מרגע התיעוד עוצרת אותו היחידה המרכזית של תל אביב בחשד לרציחתה וביתורה של אילונה דניס. קשה להאמין, רק בגלל ריב על שכר דירה.

"הוא הותקף על ידי המנוחה"

קצה החוט בפרשה הגיע כאשר כוחות החיפוש הצליחו לאתר את טביעות האצבע של המנוחה באמצעות המאגר הביומטרי של העובדים הזרים. "באמצעות האינטרפול אנחנו יצרנו קשר עם בת משפחה, וזו מספרת לנו על קשר רומנטי עם נתין זר מטורקיה", סיפר אחד החוקרים לחדשות 2 באינטרנט.

בדיקות טכנולוגיות של המשטרה הצליחו להוכיח את הקשר בין איידן לאילונה. בשלב הזה ידע מפקד היחידה המרכזית של תל אביב ניצב משנה גדי אשד שמדובר במירוץ נגד השעון, ולכן הורה על תגבור כוחות. "ברגע שנודעה לנו זהותו של החשוד ונודע לנו שהוא מתכנן לעזוב את הארץ תוך מספר שעות, ימ"ר תל אביב נערך בכוחות בילוש גדולים, יצאנו לשטח, איתרנו את הרכב וביצענו מעצרים עוד בשטח".

זמן קצר לאחר שנעצר, הודה האזרח הטורקי במיוחס לו ונלקח לזירת הרצח כדי לשחזר את מעשיו. בחדר החקירות סיפר לשוטרים שרק ניסה להגן על עצמו. שזוגתו הרומנייה היא זו שתקפה קודם. "הוא הותקף על ידי המנוחה", אמרה פרקליטתו של החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד סוזי עוז סיני ארניה, "ותוך כדי ניסיון גם להתגונן מפניה היא נחבלה, וכתוצאה מן החבלה היא נפלה וקיבלה מכה בראשה. בעקבות החבלה המצערת הזו היא מצאה את מותה".

"לאיפה הגיעה המדינה הזאת?"

בינתיים, בכפר קטן על הגבול שבין רומניה להונגריה קיבלה משפחתה של המנוחה את ההודעה הנוראה מכל: "השוטרים באו ושאלו אותי אם יש לי בת בשם אילונה. אמרתי להם שזאת הבת שלי והם שאלו מתי בפעם האחרונה היא חזרה הביתה, ואמרתי שממש מזמן".

החוקרי של ניסים דאודי, ראש מחלק תשאול בימ"ר תל אביב גילו שאיידן הצליח להזמין טיסה למולדתו. זמן ההמראה: רק שבע שעות לפני מעצרו. במקביל, מנסים כעת במשטרה לבדוק מי מהשוטרים שהיו בזירה הפיץ את התמונות שבהן רואים את גופתה המבותרת של אילונה, תמונות שהגיעו להמוני סלולריים בישראל.

חבר משפחתה שחי כאן סיפר על ההלם כשגילה את התמונה מופצת: "לאיפה הגיעה המדינה הזאת? לצערי, אני גם חושב שאם היה מדובר בישראלי היו מעיפים את התמונות האלה. אבל כנראה שהזילות כשמדובר בבן אדם לא ישראלי הופכת להיות יותר גדולה", אמר.

וגם לאחר מעצר החשוד עולה השאלה מדוע הוא ביתר אותה?. במשטרה מהמרים שהוא ניסה לטשטש עקבות או פשוט חווה התקף טירוף. כך או כך, התוצאה המזעזעת לא משתנה.