"אני ממש אוהבת אותם. לא אכפת לי מה אבא שלי עשה, אני אוהבת אותו" - כך מספרת בתו של דמיאן קרליק, החשוד בטבח המזעזע של משפחת אושרנקו, בראיון ראשון ובלעדי לחדשות 2.

"זה כואב לי, כואב ממש", אומרת הבת על תחושותיה הראשונות כאשר שמעה על הרצח, אך דאגה להוסיף: "אני בכלל לא כועסת. אי אפשר לכעוס על בן אדם שאת אוהבת אותו. אבא ואמא זה החברים הכי טובים. אנשים שלא משנה איך, מה תעשי, יהיו איתך. אין את אמא שיכולה לעזור לי, לחבק אותי, לנשק אותי, להיות איתי, לדבר איתי".

"אני אוהבת את יאנה אושרנקו"

חשודה בפרשת טבח משפחת אושרנקו
נטליה קרליק. "אמא לא קשורה לזה" | צילום: חדשות 2

"אני פוחדת לראות אותה", אמרה כשנשאלה אם היא מסוגלת להסתכל על יאנה אושרנקו - הבת היחידה שנשארה מהמשפחה. "אני רוצה שהיא תבין שזה לא אני. אני אוהבת אותה ממש, היא כמו דודה שלי, כמו אחות שלי".

"אני רוצה להגיד לה סליחה", הוסיפה הבת. "אני בכל זאת אוהבת אותה ואני אהיה איתה. אם היא תסלח לי על זה, אני אהיה איתה עד סוף החיים שלה ושלי".

דבר אחד נוסף היה חשוב לבתו של דמיאן להדגיש. "אמא לא קשורה לזה, ואני יודעת את זה", אמרה על אמה נטליה - החשודה שלקחה חלק פעיל בתכנון ובביצוע הרצח. "לא צריך להגיד כל מיני שטויות כאלה שאמא גם אשמה".

החשוד קשר עצמו לעשרות מקרי רצח ברוסיה

אתמול חשפנו לראשונה כאן בחדשות 2 כי קרליק קשר עצמו לעוד יותר מ-20 מקרי רצח נוספים שבוצעו ברוסיה. בתו הקטינה של קרליק סיפרה לשוטרים בחקירתה כי אביה נהג להראות לה באתרי אינטרנט ידיעות על סיפורי רצח לא מפוענחים, וטען כי עמד מאחוריהם.

עוד סיפרה הנערה כי אביה היה מצביע על התמונות מזירות הרצח ואומר "זאת העבודה של אבא". כעת שוקלת המשטרה לבצע חיקור דין בסנט פטרסבורג שברוסיה כדי לבדוק האם קרליק הוא אכן רוצח סדרתי.

חוקרי המשטרה ממשיכים לבדוק את כל הטענות החדשות נגד החשוד ברצח שזיעזע מדינה שלמה. על פי ההערכות, כתב האישום נגדו על רצח משפחת אושרנקו יוגש כבר בעוד שבועיים.

החשוד ברצח חגג בחתונת קורבנותיו

השבוע פרסמנו לראשונה את צילומי החתונה של דימיטרי וטטיאנה אושרנקו, הממחישים את המשמעות המצמררת של המשפט שחוזר על עצמו שוב ושוב בשבועות האחרונים: טבח של משפחה שלמה. אך הדבר המזעזע עוד יותר הוא לראות את החשודים ברצח בין האורחים בערב השמחה.

בקלטת שתיעדה את רגעי האושר נראים שני דורות מתוך שלושה שנרצחו, כשמטרים ספורים לידם רוקד החשוד ברצח דמיאן ואשתו נטליה, גם היא עצורה בחשד שסייעה לו. בתמונות ניתן לזהות את הסבתא לודמילה והסבא אדוארד, שנשחטו בביתם שבראשון לציון, נרגשים ביום החשוב בחייו של בנם. בני הזוג עצמם, דימיטרי וטטיאנה, מתועדים כשהם חוגגים ומתרגשים מהחברים הרבים שמקיפים אותם.

6 חשודים מול 6 קורבנות

בית משפט השלום ברמלה הסיר את צו איסור הפרסום הגורף שהוטל על פרשת רצח בני משפחת אושרנקו מיום שבת לפני כשבועיים וחצי. "משטרת ישראל ומחוז המרכז שמו להם את פענוח הרצח בראש סדר העדיפות", אמר ניצב ניסים אור מפקד מחוז מרכז במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה המשטרה.

שבוע לאחר הרצח שזעזע את המדינה, הצליחו חוקרי ובלשי ימ"ר מרכז לעצור שישה חשודים במעורבות ברצח, כולם בני משפחה אחת - משפחת קרליק, המתגוררת בסמוך לבני משפחת אושרנקו. החקירה המורכבת והמסועפת היתה בשיתוף פעולה של מספר גורמים, בהם, משטרת רוסיה והשב"כ.

החשוד שיחזר את המעשה

משפחת אושרנקו ז
משפחת אושרנקו. רק יאנה נשארה | צילום: חדשות 2

בביצוע הרצח עצמו נעצרו שני חשודים: אבי המשפחה- דמיאן "לאקי" קרליק ואשתו, נטליה קרליק. לאחר הרצח ניסה דמיאן להימלט לרוסיה, אך הוא נעצר על ידי המשטרה וגורמי הביטחון באילת, לפני שהצליח לבצע את זממו. ביום שלישי האחרון הודה דמיאן ברצח המיוחס לו ויומיים לאחר מכן - הוא שיחזר את המעשה.

אשתו של דמיאן, נטליה, חשודה גם היא בביצוע הרצח, אך היא מכחישה שידעה כי הביקור הטראגי בבית משפחת אושרנקו יסתיים ברצח, וטוענת כי הכוונה הייתה לשדוד את פדיונות המועדון. בחקירתה, נשברה נטליה לאחר תשאול של החוקרת ענת קצב ואף שחזרה את השתלשלות האירועים. בנוסף, חשודה נטליה בתזמון ובעדכונו של בעלה מתי בני המשפחה מגיעים, וכן בשיבוש הליכי חקירה.

הוריו של דמיאן, אולג ואולגה, חשודים בכך שרכשו למענו כרטיסי מילוט לרוסיה. לאחר הרצח נמלט דמיאן מהארץ, אולם שב להלוויה. לאחר ההלוויה ניסה דמיאן לצאת מהארץ - אבל אז נעצר באילת.

קרובת משפחה קטינה נעצרה גם היא, וזאת בחשד למתן אליבי שקרי, כאשר סיפרה לחוקרים שבערב הרצח דמיאן בילה איתה ועם אימה; גם מריה מאשה אילנייך, עוד קרובה למשפחת קרליק, נעצרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה, לאחר שעזרה לבני הזוג להסתיר את הבגדים לאחר הרצח.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

הבת לשוטרים: אבי רוצח סדרתי

 

תיעוד: השניות שאחרי טבח המשפחה

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח