מעצרו של החשוד ברצח מסרט אלמו, שנרצחה אמש בפתח ביתה בפתח תקווה לעיני בנה בן השלוש, הוארך בשמונה ימים. לטענת עורכות דינו הרצח המזעזע הצליח להמם גם את הבעל, שהודה ושיחזר את הרצח, אך לדבריהן הוא שוהה בבלבול רב.

הבעל החשוד, הובא הבוקר לבית המשפט בפתח תקווה לדיון בהארכת מעצרו. במהלך הדיון טענו תרצה קינן ואדנקו סבחט, שמייצגות את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית, כי הוא נמצא בטראומה אדירה. "מדובר באדם שעלה לארץ לפני כשנתיים וכמעט שאינו דובר עברית", אמרו עורכות הדין.

הנרצחת התלוננה נגד בעלה במשטרה כבר לפני שנה

בדיקת המשטרה מעלה שהנרצחת נפגשה אתמול בסביבות השעה 18:30 עם בן זוגה בכיכר העצמאות בפתח תקווה, שם התפתח ויכוח סביב נושא בנם המשותף בן השלוש. מאוחר יותר פנתה מסרט למשטרה וסיפרה שבן זוגה איים על חייה. המשטרה שלחה ניידת לביתה שאספה אותה לתחנת המשטרה - שם הוגשה תלונה נגדו. בדיקת המשטרה העלתה שהנרצחת התלוננה בעבר במשטרת ראשון נגד הבעל, ולאחר מכן עזבה את העיר עם בנה ועברה להתגורר רחוק ממנו בפתח תקווה.

בשיחה עם פרקליטותיו, חיזק החשוד את הערכת המשטרה לפיה הסיבה לרצח היא סכסוך בין השניים סביב בנם המשותף, שהיה גם עד לרצח. החשוד במעשה, בן 24, נעצר לאחר שנמצא רוכן מעל גופתה של עלמו בחדר המדרגות. הוא נלקח לחקירה שם הודה במעשה. הרצח הטרגי אירע זמן קצר לאחר שעלמו הגישה תלונה נגדו במשטרה מכיוון שלטענתה איים על חייה.

לפנות בוקר שחזר בעלה לשעבר של מסרט עלמו בת ה-20 את המעשה והודה שרצח את בן-זוגו לשעבר לעיני בנם בן השלוש. בתום הערכת מצב שנערכה במשטרה בראשות מפקד המחוז שרון בנצי סאו, ולאחר בדיקה מבצעית של התנהלות תחנת פתח תקווה בעקבות המקרה, נמסר מהמשטרה כי התחנה התנהלה באירוע זה ללא דופי.

לטענת דובר מרחב שרון, לאחר בדיקה התברר כי שוטרי תחנת פתח תקווה נקטו את כל האמצעים למניעת פגיעה בקורבן. במטרה לשפוך אור על השתלשלות האירועים שהובילו לרצח פרסמה המשטרה את לוחות הזמנים כפי שטופלו על ידם.

דקות לאחר שעזבה - התקבלה קריאה על רצח

בשעה 18:30 פגש החשוד את הנרצחת בכיכר העצמאות בפתח תקווה וביקש ממנה לקחת את הילד. בשעה 19:41 יצרה עלמו קשר טלפוני ראשוני עם המשטרה וחמש דקות לאחר מכן הגיעה למקום ניידת שלאחר ניסיון לאתר את החשוד ללא הצלחה לקחה את האישה לתחנה להגשת תלונה.

בשעה 21:44 סיימה עלמו להגיש תלונה נגד בן זוגה לשעבר. באותו הזמן ביקשו ממנה השוטרים להמתין בתחנה עד שיאותר החשוד, אך למרות זאת מחליטה האישה לחזור עם בנה לביתם על דעת עצמה, זאת מבלי ליידע את השוטרים.

מספר דקות לאחר מכן התקבלה הקריאה במשטרה אודות הרצח. לאחר שהגיעו כוחות המשטרה למקום נדהמו לגלות כי מדובר בעלמו שכל פי החשד הותקפה על ידי בעלה לשעבר.

"אירוע קשה ומחריד"

זירת הרצח בפתח תקווה
זירת הרצח, אמש בפתח תקווה | צילום: ברהנו טגניה

סמוך לשעה 22:00 הוזעקו כוחות משטרה גדולים ואנשי מד"א לבניין מגורים ברחוב ההגנה בפתח תקווה בעקבות דיווחים של שכנים שהתלוננו על צעקות וזעקות רמות. בכניסה לבניין נמצאה מסרט עלמו, בת 20ללא רוח חיים, מתבוססת בדמה כשסימני דקירות ניכרים בכל חלקי גופה.

צוות של מד"א-ירקון ניסה עוד לבצע בצעירה החייאה, אולם נאלץ לקבוע את מותה במקום תוך זמן קצר. "זהו אירוע קשה ומחריד", סיפר לחדשות 2 מוטי בוקצין, מתנדב זק"א שהגיע בין הראשונים לזירת הרצח, "מצאנו אותה מתבוססת בתוך שלולית דם".

המשטרה: האישה התבקשה להישאר בתחנה

בן זוגה של הנרצחת נמצא רוכן מעל גופתה בחדר המדרגות. במשטרה מיהרו לעצור אותו כחשוד המרכזי ברצח, כשעל פי החשד הוא ארב לה בכניסה למבנה ואז דקר אותה מספר דקירות בפלג גופה העליון - אל מול עיני בנה בן ה-3. הפעוט עצמו הועבר לטיפול רשויות הרווחה בעיר.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הצעירה עשתה את דרכה מתחנת המשטרה המקומית שם הגישה תלונה נגד בן-זוגה לשעבר. על פי החשד הוא המתין לה עד ששבה ואז התנפל עליה ודקר אותה למוות.

"שמעתי צעקות כאילו שוחטים מישהו", מספרת צעירה שנמצאה סמוך למקום בזמן הרצח. לדבריה תחילה היתה בטוחה כי זאת אישה שננשכה על ידי כלב, אך רק אחר כך הבינה למעשה את המקרה הטרגי שאירע.

מפקד תחנת משטרת פתח תקווה אמר לאחר המקרה: "האישה התבקשה להמתין בתחנה אך עזבה את המקום על דעת עצמה". גורמים במרחב שרון במשטרה הוסיפו גם הם כי האישה התבקשה לא לעזוב את המקום ללא ליווי שוטרים, אך הלכה מהמקום למקות זאת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק