שמעון קופר, הנאשם שרצח לפני כשלוש שנים בזריקת רעל את אשתו ג'ני כדי להשתלט על נכסיה, הובהל הערב בניידת טיפול נמרץ מכלא הדרים לבית החולים מאיר שבכפר-סבא, אחרי שככל הנראה עבר אירוע מוחי חמור. מצבו אינו ברור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילת האירוע בשעות הערב המוקדמות, כשסוהרי הכלא הבחינו בקופר מתמוטט בתא מעצרו. הם מיהרו להזעיק את כוחות ההצלה, שהעניקו לו טיפול רפואי ראשוני.

לכשיתברר מצבו ובהתאם לכך, יוחלט מתי ובאיזה אופן יימשך ההליך המשפטי נגדו.

המשטרה: "דפוס התנהגות של רוצח סדרתי"

בכתב האישום שהוגש לפני כשלושה שבועות לבית המשפט המחוזי בלוד נכתב כי קופר גרם למותה של רעייתו בכוונה תחילה. "הנאשם נהג לקשור קשרים רומנטיים עם נשים שונות, תוך שהוא מציג מצג שווא שלפיו הוא פועל בשירות הביטחון", לשון המסמך.

"הוא דאג להבטיח את זכויותיו הכלכליות בנכסים משותפים לו ולנשותיו החוקיות, תוך שדאג להמציא מסמכים שהוכיחו זאת", כתבו עוד התובעים. "קופר נהג לספר בכזב לחברים ולבני המשפחה כי מצבן הבריאותי של בנות זוגו אינו תקין - ואף דיווח כי היו שרויות בדיכאון וסבלו מכוונות אובדניות".

גורמים במשטרה טענו כי בהתנהלותו של קופר "התגלה דפוס של רוצח סדרתי". מפקד היחידה המרכזית (ימ"ר) מרכז, ניצב-משנה יגאל בן-שלום, סיפר כי קופר "הכיר נשים על ידי שדכנית, התחתן איתן, 'בנה' על האמון שלהן במשך שנים - ואז תכנן לפגוע בהן ובהונן".