לראות ולא להאמין: לפני כחודש ימים פרסמנו כאן כי גננת מחיפה חשודה בהתעללות באחד הילדים בגן, כשקשרה אותו לכיסא במהלך מסיבת יום הולדתו. היום מתגלה כי למרות שנפתחה נגדה חקירה פלילית - היא צפויה לפתוח את שנת הלימודים הקרובה כרגיל.

אלעד בן שימול ואשתו נדהמו כשצפו בהקלטה ממסיבת יום ההולדת של בנם ד' בגן. קטע הווידאו המחריד חשף כיצד ד' קשור לכיסא ומנסה להיחלץ ממנו, בעוד שאר הילדים מסביבו שרים, משחקים ונהנים.

"לא חשבתי שזה יקרה", אומר היום בן שימול בריאיון לערוץ החדשות. "לפני שבוע הייתי בתחנת המשטרה וביררתי מה קורה עם התלונה. אמרו לי שהגננת יכולה לפתוח את הגן כרגיל עד שהעניין יגיע לבית המשפט, ואז הם יחליטו", סיפר בן שימול ההמום על ההחלטה.

לדבריו של האבא, כאשר ניסה להסביר לשוטרים כי מדובר בגננת שתועדה מתעללת בילדים, היא אמרה לו כי מאחר שבנו כבר לא בגן, הנושא לא צריך להעסיק אותו. "מאוד מזעזע אותי שהמשטרה לא עושה כלום בשביל לסגור את הגן", אמר בן שימול.

"מאז שהוא יצא מהגן הוא יותר רגוע"

זמן קצר לאחר שיצא בנו מהגן, סיפר בן שימול, חל שינוי לטובה במצבו ההתפתחותי. "מאז שהוא יצא מהגן ההתנהגות שלו השתנתה. הוא יותר רגוע וגם התחיל לדבר", סיפר בן שימול. "האווירה בגן השפיעה עליו מאוד חזק", הוסיף.

בנוסף, אחרי שנראה כי פרשת ההפרדה בין אשכנזיות לספרדיות בעמנואל עומדת להסתיים, נראה כי גם במקרה הזה ייתכן שצומחת לה פרשה חדשה, כך לפחות עולה מדבריו של האב, שמשתייך לעדות ספרד. "הגננת היא ממוצא אשכנזי. אחרי הבלגאן שעשיתי החליטו הגננות שלא ייכנסו ילדים ספרדים לגן", סיפר בן שימול.

"כשאמרתי לגננת שאני מתכוון להתלונן במשטרה היא אמרה לי שזה לא מה שיסגור לה את הגן. 'מקסימום יהיו לי כמה פחות פרענקים', היא אמרה לי", סיפר בן שימול והוסיף כי זה בדיוק מה שעתיד לקרות עם פתיחת שנת הלימודים.

תזכורת: חשיפת ההתעללות

"בואי נשחרר אותו, שישחק עם הילדים". "לא! הוא הורס לנו את כל החגיגה". השיחה הזו, בין גננת לעוזרת שלה, היא חלק מההקלטה המצמררת שנחשפה לעיני ההורים המומים.

ד' בן השנתיים היה אמור לחגוג את מסיבת יום ההולדת שלו אך בזמן שחבריו קופצים בין חישוקים צבעוניים על הרצפה, הוא היה קשור לכיסא. בסרטון הוידאו ניתן גם לראות ברקע ילד אחר שקשור גם הוא לכיסא וצועק לעזרה כדי שישחררו אותו.

"רק כשצפינו בסרט הבנו למה היא עכבה את זה", סיפר האב המזועזע אז, עם חשיפת הפרשה. "בהתחלה לא הבנו למה הוא קשור לכיסא עם רצועה שנכרכת על בטנו בזמן שכולם משחקים. התקשרנו מיד לגננת והיא אמרה לנו שזו הדרך שלה להתמודד עם ילדים שמפריעים בזמן התפילות ושהיא לא מצליחה להשתלט עליהם, היינו המומים".