איש הטלוויזיה הוותיק ירון אילן נחקר היום במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד, ככל הנראה בהקשר לפרשת מרגלית צנעני. אילן מגיש כבר שנים ארוכות תכניות טלוויזיה העוסקות בזמר המזרחי - ובימים אלו הוא מנחה שם את התכנית "כתר המזרח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אילן נחקר באזהרה. בידי המשטרה ישנן ראיות לפגישה שהתקיימה בביתה של צנעני, עם העבריין מיכאל חזן. השלושה עסקו "בכיוונים ואופקים חדשים לשדרן". עורך דינו של אילן, אלי כץ, מסר הערב לחדשות 2 באינטרנט כי "בניגוד לכל מינהל תקין, לא נמסר לי דבר על החקירה ולא בעקבותיה. מבירור שערכתי - אין בהכרח קשר בין חקירתו לבין פרשת צנעני". באשר לאחרונה, הוארך היום מעצרה בארבעה ימים.

בערוץ 24 מסרו כי "הפרטים אינם ידועים לנו בשלב זה. לכשנלמד את פרטי המקרה, נגיב בהתאם".

חקירתו של אילן הערב אינה ההסתבכות הראשונה שבה נקשר שמו. לפני כשנתיים התברר כי הוא נקלע לחובות כבדים, בעקבות התמכרות להימורים. פרסומים בכלי תקשורת שונים אודותיו ציירו אותו כאדם בעל דפוסי התנהגות פזרניים שנהג להתחמק מתשלום חובות, חרף הבטחות ולמרות עיקולים שהוטלו על נכסיו.

במסגרת אותה הפרשה, הגישה חברת "פועלים אקספרס" בקשה להכריז על אילן כפושט רגל, אחרי שצבר חוב של 140 אלף שקלים אליה.

בחברה טענו כי אילן לא שילם את חובותיו למרות אזהרות חוזרות ונשנות. עוד הביעו חשש ב"פועלים אקספרס", כי אילן עלול להבריח את נכסיו לחו"ל בניסיון להתחמק מנושיו.

מקרה נוסף שבה היה מעורב בהליך משפטי אירע גם הוא ב-2009. באותה השנה הוגשה נגדו תביעת ענק בסך ארבעה מיליון שקלים - כשהנחה את התכנית "ריח מנטה". מי שתבע ממנו את סכום הפיצויים הגדול היא חברת הפקות שלטענה הפר אילן חוזה ייצוג בלעדי שנחתם עמו.