גורמים בחקירת נתן אשל, ראש לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו אומרים הערב כי תיק החשדות נגדו ייגמר בעסקת טיעון. על פי ההערכות של אותם גורמים, נתן אשל יעזוב את שירות המדינה וכמובן את שירותו במשרד ראש הממשלה ויורשע על פי הודאתו בהתנהגות שאינה הולמת. בתמורה, ייסגר נגדו התיק.

עדיין לא ידוע אם הצעה שכזו כבר הועברה מעורך דינו יעקב ויינרוט ליועץ המשפטי לממשלה, אבל על פי אותם גורמים - הצעה שכזו תוגש בקרוב.

ביום השני של חקירת ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה נתן אשל, הופסקה החקירה משום שהוא חש לא בטוב - כך נודע לחדשות 2. מקורביו של אשל סיפרו כי הוא לא חש בטוב כבר בבוקר, לא רצה שייראה כאילו הוא לא מגיע לחקירה, ועל כן החליט להגיע חולה.

בשלב מסויים הוא לא חש בטוב, והחקירה הופסקה. הוא שוחרר לביתו, אך לא פונה לבית החולים משום שלא היה צורך בכך. לפי שעה לא ברור האם היא תתחדש ומתי.

מקורבים לחקירה: אשל לא ישוב לתפקיד

אתמול נחקר אשל במשך תשע שעות בנציבות שירות המדינה. לפי גורמים בחקירה, הוא מסר גרסה מפורטת ונחרצת במהלכה הכחיש עבירות פליליות או משמעתיות.

במהלך חקירתו, אשל לא טען לקונספירציה נגדו ולא התייחס לשלושת הבכירים שהתלוננו נגדו. באשר לציטוטים שאמרה ר' לחבריה, הגיב אשל ואמר: "אני לא מאמין שהיא אמרה את הדברים הללו, ואם אמרה אז ייתכן ופירשו אותם בצורה לא נכונה ולא מדויקת".

גורמים המקורבים לחקירה מאמינים שרצף העדויות נגדו והטענות שהועלו נגדו בהן - לא יאפשרו את המשך עבודתו בלשכה החשובה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק