דקות ספורות לפני תחילת הדיון בהארכת מעצרו, הושאר אליאור חן עם חוקר משטרה בלבד באולם ריק, לראשונה מאז הסגרתו המתוקשרת לישראל.

החשוד בהתעללות סדיסטית בילדים נראה מחוייך וטוב לב, ולמרות החשדות הכבדים התלויים נגדו אף ענה בקצרה לשאלות חדשות 2 באינטרנט מול המצלמה. בלילה הראשון בתא המעצר בישראל, פורסמו ידיעות על כבילתו של חן למיטתו מחשש שינסה לפגוע בעצמו ולהתחמק בכך מלעמוד לדין. כאשר שאלנו את חן אם הוא עדיין כבול למיטתו, הסתכל חן על חוקר המשטרה שישב לצידו וניענע את ראשו לשלילה.

לשאלת חדשות 2 באינטרנט על היחס של הסוהרים אליו, השיב חן כי מתייחסים אליו היטב, "בינתיים כן", לדבריו. שאלנו את "הרב המתעלל" על כך שבציבור הכללי הוא לא נחשב 'פופולרי במיוחד', ותשובתו של חן הייתה: "צרות ישראל".

בסיום הראיון הקצר נאמר לחן כי למרות כל הסיפורים על מפלצת עם קרניים, הוא נראה אדם רגיל לגמרי. על כך השיב החשוד בהתעללות שלא מאבד את החיוך לרגע: "בלי קרניים אבל עם אנטנות", והסביר בהומור "פעייס" (פאות ביידיש - י.ז.).

מסתמן: חן לא יואשם בנסיון לרצח

אליאור חן. מערער לעליון (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
אליאור חן, היום בבית המשפט | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

מהדיון בהארכת מעצרו של החשוד בהתעללות סדיסטית בילדים, שנערך היום בבית משפט השלום בירושלים, מסתמן כי "הרב המתעלל" אליאור חן לא יואשם בניסיון לרצח. בכתב האישום המתגבש נגד החשוד ושצפוי להיות מוגש כבר בשבוע הבא - לא מופיע סעיף נסיון לרצח.

מעצרו של אליאור חן הוארך בחמישה ימים, עד להגשת כתב האישום נגדו, ככל הנראה כבר ביום שני. על אף שבשלב זה נראה כי חן לא יואשם בנסיון רצח, משום שההאשמה אינה כלולה בהסכם ההסגרה שנחתם מול הרשויות בברזיל, החוקרים ציינו כי ייתכן שהדבר ייעשה בכל זאת באישור מיוחד משלטונות ברזיל.

"האמת תצא לאור בקרוב"

"אנו עדים לכך שהמשטרה נסוגה מסעיף ניסיון לרצח", אמר סניגורו של אליאור חן, עו"ד אריאל עטרי, הממשיך להתעקש כי מרשו חף מפשע באופן מוחלט. "כל האמת תצא לאור כאשר יחל המשפט, אז יאמר חן את כל האמת", אמר עו"ד עטרי.

בדיון בבית המשפט הוגשה הצהרת תובע. עם הגשת כתב האישום נגד חן, תבקש הפרקליטות להאריך את מעצרו עד תם ההליכים. במהלך משפטו יוטחו בפניו של חן כל העדויות שנגבו עד עכשיו - של ילדים ושל מבוגרים.

ה"רב", שכינה עצמו ה"מלך המשיח", חשוד שהורה למאמיניו לבצע "תיקונים" אלימים בילדיהם ובחלק מהמקרים גם התעלל בהם בעצמו. ה"תיקונים" כללו בין היתר מעשים בלתי נתפסים כמו כפיתה, שריפת איברים והאכלת הילדים בצואה. אחד הילדים שעברו התעללות מידיו של חסידיו של חן עדיין נמצא בתרדמת, עוד מאז התפוצצה הפרשה לפני כשנה וחצי.

כתבות נוספות בנושא:

הערכה: כתב אישום נגד אליאור חן בתוך שבועיים

חרדים בלונדון ערכו "מסיבת פדיון שבויים" לאליאור חן

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק