אילוסטרציה
בכיר ברשות המיסים נעצר. אילוסטרציה | צילום: אילוסטרציה

פרשת שוחד חדשה ברשות המיסים: בלשי יחידה להב-433 עצרו הבוקר אדם המשמש בתפקיד בכיר מאד באשות המסים, בחשד לקבלת שוחד, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון ועבירות מס נוספות, וזאת לאחר חקירה סמויה שנמשכה חודשים.

על פי החשד, בשנים האחרונות לקח הבכיר כספי שוחד בסך מיליוני שקלים מאנשי עסקים וגורמים שונים שביקשו לקדם את ענייניהם ברשות המיסים. את השוחד הוא לקח בהיותו במספר תפקידים שונים ברשות , הן באופן ישיר והן באופן עקיף באמצעות אנשים נוספים.

בנוסף לבכיר נעצרו עוד מספר עובדים ברשות המסים, החשודים גם הם בקבלת שוחד וסיוע לשוחד. הבכיר יובא ב-16:00 לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו.

במקביל, נעצרו גם בכיר במפלגת "קדימה" ועוזרו האישי, בחשד למתן שוחד לאותם בכירים ברשות המיסים.

שנת מאסר בפועל לג'קי מצא

רק לפני שבועיים גזר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה שנת מאסר בפועל ועוד שנת מאסר על תנאי על ראש רשות המיסים לשעבר, ג'קי מצא, שהורשע במסגרת הסדר טיעון שנחשף לראשונה בחדשות 2 בחמישה סעיפים של הפרת אמונים ובסיוע לשוחד.

פרקליטיו של מצא ביקשו שלא לגזור עליו מאסר וקלון, מאחר שהוא "שילם ומשלם מחיר אישי יקר". השופט זכריה כספי אמר עם מתן גזר הדין: "הנאשם העדיף שיקולים אישיים שלו ושל גורמים זרים על פני טובת הציבור, בכך הוא חוטא ומחטיא גם יחד ומועל בטובת הכלל".

"במהלך התקופה הוא אף מאפשר לגורמים הזרים לקחת את המושכות לידיהם ובמקרה אחד אף לצעוק עליו כשלא קידם אדם לתפקיד רכז, זוהי פגיעה קשה ברשות הציבור ושבירת נורמות. הנאשם נמצא מועל בתפקידו הלוך ושוב, הלוך ושוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק