לקראת כתב אישום: המשטרה הגישה היום הצהרת תובע בעניינו של הקצין מהיחידה המסווגת שחשוד במעשי פדופיליה במספר קטינות. בהצהרת התובע מאשימה הפרקליטות את הקצין בארבעה מקרים שונים של תקיפת קטינות ברמלה, ומקרה נוסף של תקיפת קטינה בת 12 במודיעין.

התיק כולו הועבר לפרקליטות מחוז המרכז שתגיש נגד הקצין, ככל הנראה, כתב אישום כבר ביום ראשון הקרוב.

במהלך הדיון הציגה הפרקליטות לשופט בית משפט השלום ברמלה שורה של מסמכים וראיות שמעידים, לכאורה, על מסוכנותו של הקצין. עורכי הדין מטעם המדינה דרשו כי החשוד ישהה במעצר עד לתום ההליכים נגדו, והתנגדו בחריפות לשחרורו. הם ציינו כי בביתו של הקצין נמצא חומר פדופילי בכמויות גדולות מאוד.

השופט: "איש מסוכן לציבור"

הקצין הנאשם: 3 נערות שונות
כתב אישום - כנאה ביום ראשון | צילום: חדשות 2

סנגורו של הקצין התייחס בסוף הדיון לדברים. "הגענו לקו הסיום. כפי שאמרתי לאורך כל הדרך, מרשי לא ביצע את העבירות שמייחסת לו המשטרה", אמר עורך הדין גיורא זילברשטיין. "הראייה לכך היא שנערכו לו שישה מסדרי זיהוי, והוא לא זוהה באף אחד מהם. הדבר מצביע על כך שהוא אינו הפדופיל המסוכן ממודיעים כפי שמנסה המשטרה לטעון", הוסיף הסנגור.

בסיום הדיון החליט השופט להשאיר את הקצין במעצר עד לתום ההליכים. הוא ציין בהחלטתו כי חומר הראיות הסודי שהוגש לו מראה שמדובר באיש מסוכן לציבור שאסור שיסתובב חופשי.

תזכורת: הקצין נעצר בעקבות עדות המתלוננת

במשך חודשים חיפשה המשטרה אחרי האיש, החשוד כי תקף קטינות בגילאי 10-16 באזור מודיעין. כמה חשודים נעצרו ושוחררו, אבל אז, חושדים במשטרה, התוקף עשה טעות אחת יותר מדי: הוא תקף שתי צעירות ברמלה וא' אחת הקורבנות, הזעיקה מיד את המשטרה, שהתחילה לחפש אחריו יחד איתה.

לא עבר זמן רב, והחשוד נעצר כשהוא מסתתר בין שתי מכוניות. ל-א', לא היה ספק במי מדובר. "אמרתי להם שזה הוא בוודאות", היא שחזרה. "הוא נשאר עם אותם בגדים. בדיוק איך שתיארתי להם אותו. בתוך רבע שעה, הבן אדם היה עצור".

"ראיתי מישהו הולך מאחורי. הוא עקף אותי, הלך טיפה יותר מהר....פתאום עצר, ניגש אליי, שאל אותי 'מה השעה?'. אמרתי לו: 'אין לי שעון', ואז הוא שאל אם אפשר לראות לי את החזה?" - כך שחזרה הנערה בת ה-18 מרמלה, שעדותה היא שהובילה למעצרו של הקצין.