העבריין אריה אלפרון ישוב פעם נוספת לבית הסוהר, לאחר שהודה היום והורשע במסגרת הסדר טיעון בשני מקרים של סחיטה באיומים וקשירת קש לביצוע פשע. הוא יישלח ל-19 חודשי מאסר, על פי הסכמתו, וזאת לאחר שהופעלו נגדו 3 מאסרים על תנאי בגין עבירות דומות שבגינן כבר ישב בעבר בכלא. יחד איתו הורשעו גם השניים שביקשו את שירותיו - כדי לאיים על גורמים שונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילת הפרשה עם מעצרו של אלפרון בחודש אוקטובר האחרון. זו לא הפעם הראשונה בה נעצר אריה אלפרון, אך הפעם הצליחה המשטרה להקליט את אחת השיחות בה הוא מאיים על חייו של נסחט. למרות ההוכחות החותכות להתרחשותה של העבירה החמורה - טען אז פרקליטו של אלפרון טוען כי "זה בסך הכל סגנון הדיבור שלו".

היום כבר הודה אלפרון בעבירות, כאמור, והסכים גם לעונש שיוטל עליו. אריה אלפרון שוחרר לפני פחות משנה מן הכלא, לאחר שריצה שנתיים מאסר על עבירות של סחיטה באיומים. מתברר, ששחרורו לא הפריע לו לטלפן לאדם שהעביר למכר שלו צ'קים ללא כיסו בסכום של 150 אלף שקלים - ולאיים עליו. "תשמע טוב", אמר העבריין לקורבן הסחיטה. "אתה מתחיל מה זה להגזים... היית צריך לדאוג לי לכסף היום, למה לא דאגת לי?". משלא הסתפק בתשובה שקיבל מבן שיחו, החריף האסיר המשוחרר את הטון ואמר: "לא רוצה לדבר איתך ולא כלום. לא את הכובע, את ארון הבגדים אני אתן לך לאכול, הבנת? אני אומר לך - אולי חמש שנים לא תצא מבית החולים. קנית לעצמך עוד שבוע".

בעוד האדם המאוים נשמע מתחנן באוזני אלפרון לעוד קצת זמן בכדי לארגן את סכום הכסף שהוא חייב לו, הקשיח האחרון את עמדתו וציין: "תשמע טוב, אם עד יום רביעי העניין לא מסתדר, תברח מהארץ". בהמשך השיחה, נראה כי אריה אלפרון, שנגדו עומד עונש מאסר על תנאי של 21 חודשים, אינו מתרגש מאמצעי הציתות המשטרתיים - שלדבריו הותקנו במכשיר הסלולרי שברשותו. "רק על השיחות האלה, שבהן המשטרה מקליטה אותי מדבר אליך ככה - אתה כבר בבעיה, תאמין לי", איים.

אלפרון הורשע היום בכך שאיים גם על תושבת רמת גן, שהתגוררה בבניין בו נמצא גם קיוסק שכונתי. בעל הקיוסק נהג להשתמש במקלט של המבנה כמחסן שמשרת את העסק, וסירב לפנותו לאחר שהדיירת ביקשה להכין אותו לשעת חירום. היא פנתה למוקד העירוני, שדרש ממנו לפנות את המקלט תוך זצן קצר. בעל הקיוסק המשיך לסרב - ושכר את שירותיו של אלפרון כדי שיאיים על הדיירת, ויגרום לכך שתוותר על דרישותיה.