תינוקת ננטשה בירושלים, ארכיון
הפעוטה פונתה במצב טוב, היום | צילום: חדשות 2

תינוקת כבת יומיים נמצאה נטושה בכניסה לבית ברחוב הנביאים בירושלים כשלצידה פתק בערבית ועליו הכיתוב: "זאת התינוקת שלי אוסאנה, שימרו עליה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התינוקת נמצאה על ידי זוג המתגורר במקום ומיהר להזעיק את כוחות מד"א והמשטרה. אלה העניקו לה טיפול רפואי ראשוני ופינו אותה לבית החולים הדסה הר הצופים בעיר. מצבה של התינוקת, שחבל הטבור עדיין היה מחובר לגופה כעדות לזמן הקצר שחלף מאז לידתה, מוגדר כעת טוב.

"ילד ששיחק למטה, חזר הביתה וראה את התינוקת סמוך לביתו הזעיק למקום את הוריו", סיפר זכי הלר, דובר מד"א בשיחה עם חדשות 2. "בשקית שליד התינוקת גם נמצא פתק, בו ביקשה ככל הנראה האם לשמור על תינוקה ולטפל בו".

פאדי באדרנה, פרמדיק מד"א שהיה מהראשונים להגיע לזירה, סיפר על הרגעים הראשונים שלאחר מציאת התינוקת. "כשהגענו למקום מצאנו את הפעוטה, היא בכתה ולידה היתה שקית עם טיטולים ובקבוק חלב", שחזר הפרמדיק. "התינוקת הייתה מחוברת לחבל הטבור. עשינו לה בדיקות בריאותיות ראשוניות, והיא הייתה במצב בריאותי כללי טוב, עם מדדים תקינים".

בעקבות המקרה, פתחה משטרת ירושלים בחקירה לאיתור הוריה של הפעוטה. למקום הוזעקו גם עובדי רווחה של העירייה שצפויים ללוות את התינוקת במהלך שהותה בבית החולים ועד שיימצא לה מקום.