יממה עברה מתאונת ה"פגע וברח" שבה נהרג שמואל רוטשטיין בן ה-67 וכעת מגיעה עדות ראשונה מפי חברתו של שגיא גמליאל החשוד בתאונה הקטלנית. ר', חברתו של גמליאל, ישבה לצדו במכונית בזמן התאונה - אך לטענתה ישנה ולא הבחינה שפגעו בהולך הרגל.

ישנתי במהלך הנסיעה והרגשתי את הבום אבל הייתי מבולבלת ולא שמתי לב לדבר הזה שהיה", סיפרה ר' למצלמות. "שאלתי את שגיא: 'מה קרה?' אבל הוא לא ענה לי, הוא פשוט שתק והחל לבכות". לטענתה של ר', זו הסיבה שלא פנתה למשטרה והחליטה ללכת לישון עם גמליאל כשהגיעו לביתו. מאוחר יותר השניים נעצרו במיטתם.

בשיחה עם חדשות 2 ניצלה ר' את ההזדמנות כדי להתנצל בפני בני משפחתו של רוטשטיין. "אני ממש מתנצלת ומשתתפת בצערה של המשפחה", ציינה ר'. "בחיים לא הגעתי למצב כזה ואני לא מכירה את עצמי ככה". גם לדברי עורך דינה מדובר במקרה חריג שהיא לא ידעה כיצד להתמודד איתו. "מדובר בנערה מסכנה ללא עבר פלילי שנקלעה לסיטואציה קשה", אמר היום עו"ד זוהר ברזילי, סניגורה של הנערה.

חבריו של הדורס: "אנחנו מבינים אותך"

שגיא גמליאל, החשוד בדריסתו למוות של שמואל רוטשטיין בן ה-67 אתמול ברחובות, ממשיך לטעון כי לא הייתה לו יכולת למנוע את התאונה הקטלנית. אחרי שנמלט אמש ממקום התאונה שבו נהרג רוטשטיין, חזר גמליאל לרחוב הרצל פינת האמוראים בעיר ושיחזר בליווי השוטרים את מה שאירע. חבריו של גמליאל שנכחו במהלך השיחזור ניצלו את ההזדמנות כדי לחזק אותו. "לא נורא, אנחנו מבינים אותך", קראו לעברו שעה ששיחזר את התאונה הקטלנית.

השחזור התרחש בארבעה מוקדים: המקום שבו קנה גמליאל משקאות לפני הבילוי, הפארק שבו שהה גמליאל עם חבריו לפני התאונה, נקודת הפגיעה בהולך הרגל, וביתו של גמליאל - לשם נמלט לאחר התאונה הקטלנית. גמליאל חזר וטען לאורך השחזור כי לא התכוון להפקיר את הולך הרגל. "אחרי שפגעתי בו, נבהלתי וחזרתי הביתה", טען שוב ושוב לאורך השחזור. בנוסף הוא ביקש למסור את התנצלותו לבני המשפחה של ההרוג והסביר שמדובר בטרגדיה קשה גם עבורו.

"הוא ירד פתאום לכביש"

בתחילת השחזור הוביל גמליאל את השוטרים למקום שבו קנה משקאות, שלטענתו לא היו משקאות חריפים. לאחר מכן לדבריו, הוא פגש את חבריו ב"פארק אזורים" ברחובות, שם בילה עמם. "צחקנו ואחרי זה נסעתי הביתה", אמר גמליאל שחזר והדגיש כי לא היה שיכור בעת שעלה על ההגה - טענה שתתברר עם הגעת תוצאות בדיקות המעבדה של גמליאל.

בדרכו הביתה, נתקל גמליאל בהולך הרגל שהתפרץ לטענתו אל הכביש מבלי שהשאיר לו יכולת לעצור את המכונית. "הוא ירד פתאום לכביש", סיפר גמליאל לשוטרים, תוך שהוא מתעקש שהמהירות בה נסע הייתה סבירה. במשטרה מתקשים לקבל את גרסתו כיוון שעוצמת הפגיעה והנזק שנגרם לרכב מעלים חשד לכך שגמליאל נהג במהירות מופרזת.

לאחר השחזור במקום התאונה, השוטרים ליוו את גמליאל אל ביתו - לשם חזר עם בת זוגו בתום התאונה, והראה לשוטרים את המקום שבו החנה את הרכב הפגוע. מיד לאחר מכן, עלה לביתו והלך לישון במיטתו - שם נעצר כעבור פחות משעה. גמליאל הקפיד להביע חרטה לאורך כל השחזור ואמר "אני מצטער, לא הייתה לי כל כוונה לפגוע בו, פשוט נבהלתי וברחתי".

רוצים לקבל עדכונים כשתהיה התפתחות בחקירה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק