ביום שלאחר רצח בתה הבכורה, בעודה שרויה באבלה, אמה של זהבה צ'אקול בת ה-19 מנתניה מסרבת להאמין שלא תזכה לראותה שוב. "שיחזירו לי את הבת שלי. שיחזירו לי את זהבה", התחננה צ'אקול. "היא הייתה ילדה חייכנית, שאהבה את החברים שלה ולא רבה עם אף אחד", הוסיפה האם שלא הבינה מדוע בתה סיימה את חייה בפתאומיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החוקרים של מרחב השרון שהגיעו לזירה בה נמצאה גופתה של צ'אקול במלון "כרמל" בעיר חשבו בתחילה שמדובר בהתאבדות ולא ברצח, אלא שאמה של זהבה שוללת מכל וכל את האפשרות הזו: "היא לא הייתה מתאבדת, החברים שהיא יצאה איתם הרגו אותה", האשימה האם האבלה בזואהיהו צ'אקול.

המשטרה חקרה שני אנשים שבילו עם זהבה בפעם האחרונה. אחד מהם שחקן כדורגל המשחק בקבוצה בליגת העל, שבית המשפט אסר את פרסום פרטיו - והאחר פליט זר מקונגו שעבד במטבח באחת המסעדות בעיר. מהר מאד התברר שהשניים כנראה תיאמו גרסאות ביניהם ולא סיפקו אליבי מוצק - וכך נעצרו מיד בחשד למעורבות ברצח. ממצאי נתיחת הגופה במכון לרפואה משפטית חיזקו את ההערכה שמדובר ברצח.

זהבה ביקשה לסיים קשר רומנטי עם אחד החשודים

אין תמונה
זהבה צ'אקול. נסיבות מותה עדיין נחקרות

צ'אקול ואחד החשודים הכירו לפני מספר חודשים ויצאו יחד, אלא שלאחרונה זהבה ביקשה לסיים את הקשר. בלילה שלפני הרצח עדיין בילו השלושה יחדיו ולפנות בוקר אחד מהם החזיר אותה הביתה. האם שחזרה את הפעם האחרונה בה ראתה אותה.

"בפעם האחרונה שראיתי אותה לקח אותה מישהו שלבש חולצה לבנה. הוא חיכה לה מתחת לבית וצפצף לה שתרד כבר. שאלתי את זהבה 'מה קרה?' והיא אמרה לי: 'אל תדאגי אמא, אני אחזור'", שחזרה האם. "הוא הכניס אותה לאוטו ולקח אותה לכיוון הרמזור שבקצה הרחוב. מאז לא ראיתי אותה יותר".

"הוא צפצף וצפצף לה, והיא אמרה לו שיחכה", תיאר בן זוגה של האם, ראובן אזנאו, את שהתרחש סמוך לביתה של זהבה שעות לפני הרצח.

בעוד שאמה של זהבה מתאבלת, התברר לה שמי שהיה החבר שלה שוחרר למעצר בית. "אני מבקשת שלא תשחררו אותם. אני אם חד הורית ואין לי אף אחד. היא היחידה בעולם שנשארה לי. שיראה לי איך הוא הרג אותה", דרשה האם שמבקשת מהמשטרה ומבית המשפט למצות את הדין עם החבר שלטענתה, רצח אותה.