הבעל החשוד ברצח אשתו אמש באופקים נתפס במהלך הלילה על ידי משטרת מרחב הנגב שחיפשה אחריו בכוחות גדולים, כולל בסיוע מסוק מהאוויר. מהמשטרה נמסר כי הוא נכלא ובמשך היום יובא להארכת מעצרו בבית המשפט.

הבוקר סיפרה אלונה, אחייניתה של הנרצחת ריטה לוצ'יוב, על מערכת היחסים בין השניים. "הוא קינא וחשד", העידה הצעירה בריאיון לגלי צה"ל, "עלה לו הפיוז לראש".

במשטרה מעריכים כי לוצ'יוב בת ה-50 נרצחה בדקירות סכין רבות, לא ברור מתי. החשוד המרכזי ברצח הוא בעלה של הנרצחת, שנעלם מהעיר באורח מסתורי וסגר מיד לאחר האירוע את הטלפונים שלו, זאת למרות שריטה מעולם לא הגישה תלונה במשטרה על אלימות מצד בעלה. ליובצ'וב עלתה לארץ לפני כ-10 שנים, והותירה אחריה ילד אחד, כבן 30.

השכנים העידו שלאחרונה נשמעו צעקות בתוך הבית, אולם עם זאת הדגישו במשטרה בשיחה עם חדשות 2, כי "כל כיווני החקירה נבדקים". גופתה של הנרצחת הועברה למכון לרפואה משפטית באבו-כביר, כדי לנסות לשפוך אור על סיבת המוות ועל הזמן שבו בוצע הרצח. חקירת הרצח הועברה לידי ימ"ר נגב.

אמה של הנרצחת: "לא קרה לנו שום דבר טוב בישראל"

אמה של הנרצחת מחוץ לדירתה
אמה של הנרצחת מחוץ לדירתה | צילום: חדשות 2

מחוץ לדירתה של הנרצחת באופקים התקבצו עשרות שכנים וחברים, שמיאנו להשלים עם האסון שפקד אותם. מי שריכזה את מרבית תשומת הלב הייתה אמה של ריטה, שזעקה בהיסטריה מחוץ לדירה: "לא קרה לנו שום דבר טוב בישראל".

חבריה של האישה קיבלו בהלם את דבר מותה. "הכל היה בסדר, היא לא אמרה כלום", סיפרה אחת מחברותיה לעבודה. "היא עבדה איתנו במפעל לאריזת חסה, תמיד עזרה לכולם והייתה אמורה לחגוג את יום הולדתה עוד מעט". חברה אחרת הוסיפה: "היא לא הגיעה ביומיים האחרונים לעבודה וחשבנו שהיא בבית. היא תמיד חייכה".

המשטרה: "לא היו תלונות של האישה בעבר"

צוותי מז
צוותי מז"פ מחוץ לדירה, היום באופקים | צילום: חדשות 2

בסביבות השעה 16:30 התקבל דיווח במשטרת אופקים על חשד לרצח. כוחות גדולים הוזעקו לדירה ברחוב הדס בעיר, ומצאו שם אישה כבת 50 כשהיא שותתת דם וללא רוח חיים. על הגופה נמצאו סימני אלימות קשים, כולל סימני דקירות בפלג הגוף העליון, ולכן מעריכים במשטרה כי מדובר ברצח.

"אנחנו מנסים לברר פרטים עם השכנים ועדים נוספים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מרחב נגב במשטרה. "למקום הגיעו כוחות גדולים כולל ניידת זיהוי פלילי. לא ידוע על תלונות בעבר של האישה, יש לה משפחה מצומצמת וכל כיווני החקירה נבדקים כעת".