יששכר-שבואל סחיווסחורדר, בן 27, שפך הלילה צבע על האנדרטה לזכרו ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין, במקום הירצחו בתל אביב. הוא ריסס במקום את הכתובות: "לשחרר את יגאל עמיר" ו"תג מחיר". סחיווסחורדר, שחמישה מבני משפחתו נרצחו בפיגוע התופת במסעדת "סבארו" בירושלים באוגוסט 2001, נעצר והודה במעשה בחקירתו במשטרה.

בסביבות 01:00 הלילה הגיע סחיווסחורדר לאנדרטה, שפך עליה צבע לבן וריסס את הכתובות. על קיר סמוך הוא רשם: "לשחרר את יגאל עמיר". סחיווסחורדר נתפס בשעת מעשה על ידי מאבטחי עיריית תל אביב - שעיכבו אותו במקום עד להגעת השוטרים.

אם משחררים את הרוצחת - אני יכול לפגוע בה

באותו הזמן, הוא סיפר להם שהחליט לבזות את מצבת הזכרון לרבין כתגובה על העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט - שבמסגרתה צפויה להשתחרר אחלאם תמימי, אשת חמאס שהסיעה את המחבל המתאבד שפוצץ עצמו בפיגוע שבו שכל הצעיר את בני משפחתו. בשל הנסיבות הקשות, שוחרר סחיווסחורדר, תושב גבעת שמואל, בערבות. נאסר עליו להיכנס לתל אביב ב-15 הימים הקרובים.

לאחר שחרורו אמר סחיווסחורדר למצלמות: "אם משחררים את הרוצחים של ההורים שלי, אז מבחינת צדק ומשפט בינלאומי, יש לי זכות לפגוע באותה רוצחת".

הצעיר נעצר על ידי מאבטחים במקום - ושוחרר
הצעיר נעצר על ידי מאבטחים במקום - ושוחרר | צילום: יניב אלון, חדשות 2

מי שהעדיף לחזק את ידיו של סחיווסחורדר הוא ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי, שאמר בתגובה על האירוע בתל אביב כי "הצעיר שנעצר ביטא בעדינות את זעם קורבנות הטרור". בן-ארי הדגיש כי "שחרור ארכי-רוצחים מתאים לאנרכיה בה כל הגבולות נחצים, ואפילו מצבה של רבין מאבדת את הוד קדושתה".

השחתת האנדרטה לזכר רבין מצטרפת לאירוע מבזה אחר שגרם סחיווסחורדר. השנה, בעיצומו של טקס יום הזיכרון לזכר נפגעי פעולות האיבה, הוא החל לצעוק לעבר מנכ"לית המוסד לביטוח לאומי, אסתר דומיניסיני, קריאות גנאי קשות. בין היתר, הוא כינה אותה "זונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק