כתב אישום חמור הוגש אתמול (ראשון) לבית המשפט נגד כרמל מעודה, הגננת המתעללת מראש העין. בכתב האישום מצויינים 18 אישומים בגין התעללות ב-11 פעוטות.

פרקליטה של מעודה, עו"ד גיא עין-צבי מהסנגוריה הציבורית, סיפר על המפגש הראשון שלו עם מעודה בבית המשפט. "לפני הדיון פגשתי ושוחחתי איתה. היא מודעת לגודל הסערה ולתחושות", סיפר עין-צבי ב"חדשות הבוקר". "פגשתי אדם חלש מאוד, היא נראית כמו עלה נידף. אני מקווה שעם הזמן היא תתחזק ונוכל לשוחח לגופו של עניין".

לדברי עו"ד עין-צבי, הפעם הראשונה שמעודה שמעה על הצתת ביתה הייתה בשיחה עימו. "סיפרתי לה שביתה הוצת, היא לא ידעה על זה דבר. זה הוסיף לה שוק שהיא הייתה בו ממילא", סיפר עין-צבי.

אתמול בערב הייתה מחאת הורים בכל רחבי הארץ. אתה מבין את הכאב שלהם?
"אני לחלוטין יכול להבין את הכעס ואת סערת הרגשות, זה לא דבר פשוט לצפות בסרטונים הללו. אני הורה בעצמי ואני יכול להבין את רוח הדברים".

תיארת את מעודה כ"עלה נידף". זה הכי רחוק מאיך שהיא נראתה בסרטונים.
"ראיתי חלק מהסרטונים, אבל בסופו של דבר אנחנו מדברים על בחורה בת 26. אני מבין שהיא לא זוכה עכשיו להרבה אמפתיה. מטבע הדברים כשהציבור רואה רק את מה שמציגים לו, הוא לא יכול לגלות יותר מדי אמפתיה".

איך היא הסבירה לך את ההתנהגות המפלצתית שלה?
"לא ביקשתי ממנה הסברים על ההתנהגות שאתה מתאר כמפלצתית. התנהלות המשטרה בעייתית, היא חושפת ומעבירה לתקשורת חומרי חקירה. החקירות שלה פורסמו, זה דבר שהוא פסול מעיקרו. צריך לכבד את בית המשפט וגם את הסנגור, יש זכויות גם לנאשמים. הדברים הללו צריכים להיעשות בדרך הנכונה ולא לרוץ ולנהל את המשפט בכיכר העיר. ראינו שזה לא עשה טוב לאף אחד. מעבר לכרמל ולמשפחה שלה, ההצתה העמידה בסכנת חיים ממשית ילדים אחרים. אם חלילה היה קורה משהו, מה אז היינו אומרים?".

כרמל מעודה. ארכיון
צילום: חדשות

מה יהיה קו ההגנה שלה? להגיד "סליחה, טעיתי"?
"אני לא תופר ללקוח שלי קו הגנה. קו הגנה זה מה שהלקוח מוסר, הגרסה שלו. יש לה מן הסתם את הגרסה שהיא מסרה במשטרה. אני לא ממציא ללקוחות שלי קווי הגנה".

יש דרישה מהורי הילדים להעמיד לדין גם את ההורים של מעודה, שגרו שם, ראו ושמעו ולא עשו דבר.
"אני לא מכיר דרישה כזאת. אני מייצג את כרמל ולא את ההורים שלה. אני, שלא כמוכם התקשורת, לא נחשפתי לחומרי החקירה אז אני לא יודע מה יש שם ואם יש הצדקה לפתוח בחקירה נגדם. אם יש, תואיל המשטרה ותעשה את מה שהיא צריכה לעשות".

הסרטונים הללו זיעזעו הורים רבים שכעת דורשים מהמדינה פיקוח על הגנים.
"השאלה אם נכון שההורים יגלו מה קרה לילדים שלהם בגן באמצעות הסרטונים שהמשטרה מפיצה, ולא באמצעות שיחה או הסברים עם תמיכה של עובד סוציאלי. אני לא שופט את המשטרה על האופן שבו הדברים נעשים, אבל זו לא הדרך שבה הדברים צריכים להיעשות".

פגשת לא מעט עבריינים, נתקלת פעם במקרה כזה מזעזע?
"מקרה כזה אחד לאחד אני לא זוכר שהיה. אני זוכר מקרים אחרים של האשמה בהתעללות בחסרי ישע, אם זה זקנים או קטינים רכים, אבל מקרה כזה אחד לאחד אני לא זוכר".