שעות ספורות לאחר שהותר לפרסום דבר מעצרו של חשוד בהצתת המסגד בטובא-זנגריה, הגיב היום עורך דינו לחשדות נגד מרשו - ודחה אותן. "בשלב זה, רב הנסתר על הגלוי", אמר עו"ד עדי קידר מעמותת חוננו, המייצג את הצעיר בן ה-19 ששמו עדיין אסור לפרסום. "העובדה הזו משפיעה על שיקול הדעת של המשטרה ואולי אף של בית המשפט. בשלב זה החלטנו כי מרשי ישמור על שתיקה, כי אין לו אמון במשטרת ישראל ובאמיתות החקירה".

"מרשי משלם בינתיים את המחיר, אבל הוא יושב בימי המעצר וסובל בשקט", הוסיף עו"ד קידר. "מעבר למידע המודיעיני, אין עדויות ממשיות נגדו".

עורך הדין האשים את המשטרה ובית המשפט כי אלו הופכים את מרשו לשעיר לעזאזל, זאת לאור עליית המדרגה שבמעשה הצתת המסגד בכפר - בתוך שטח מדינת ישראל. "קורה הרבה פעמים שאנשים נעצרים ואז משתחררים בלי כתב אישום ובלי שום דבר ואז התיק נגנז", סיכם עו"ד קידר את דבריו. "אני רק מקווה שבמקרה של הלקוח שלי, כשזה יקרה, הוא גם יזכה בתעודה הנכונה בשחרור שלו, שתנקה אותו".

מעצרו של החשוד הוארך היום ב-5 ימים 

החשוד, שנעצר שעתיים בלבד לאחר ההצתה, הובא היום לבית משפט השלום בכפר סבא, שם הוארך מעצרו ב-5 ימים.

מדובר בצעיר יהודי כבן 19, תושב הצפון במקור, שלמד בישיבה ביהודה ושומרון. בתחילת הדיון היום בבית המשפט, אמר השופט לנציג המשטרה שהמסמך הסודי שהעביר לידיו אינו מפורט דיו. נציג המשטרה ביקש לערוך הפסקה בדיון כדי להתייעץ עם הממונים עליו. החשוד, מצדו, הכחיש כל קשר או מעורבות בהצתת המסגד.

נציג היאחב"ל בדיון ביקש מבית המשפט להאריך את מעצרו של החשוד ב-11 ימים. השופט סירב לבקשת המשטרה והאריך את המעצר בחמישה ימים, אולם אמר בתום הדיון כי "החשד הראשוני נגד החשוד התעבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק