פיטו וארביב. ארכיון (צילום: יוסי זליגר פלאש 90, AP)
מח"ש: "לפתוח בחקירה נגד ארביב" | צילום: יוסי זליגר פלאש 90, AP

התפתחות משמעותית בפרשת הרב והניצב: חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים ממליצים לפתוח בחקירה פלילית נגד ניצב מנשה ארביב בעקבות הבדיקה שהתנהלה נגדו בנוגע לקבלת טובות הנאה מהרב יאשיהו פינטו. בנוסף, גורם המעורב בפרשה אמר כי נגד הרב פינטו יוגש בכל מקרה כתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך סוף השבוע הסתיימה הבדיקה הראשונית של מח"ש על פי מידע שהעבירו פרקליטיו של הרב פינטו ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. לאחר שהחוקרים גבו כמה עדויות וקיבלו לידיהם מסמכים הקשורים לנושא, הודיעו ראשי מח"ש לפרקליט המדינה שי ניצן ולווינשטיין כי הממצאים שהעלו מחייבים מעבר לחקירה פלילית מלאה נגד ניצב ארביב.

גורם המעורה בפרשה: "נגד הרב פינטו יוגש בכל מקרה כתב אישום"

בכפוף לפגישה שתתקיים מחר בלשכתו של וינשטיין עם פרקליטיו של הרב פינטו - אם תושג שם הסכמה, ייתכן שניצב ארביב יוזמן לחקירה באזהרה עוד השבוע. עם זאת, ממה שמסתמן, ממצאי הבדיקה הם כאלה שלא מאפשרים לוותר לרב פינטו ובסופו של דבר יוגש נגדו כתב אישום.

גורם שמעורב בפרשה, אמר הערב לחדשות 2 כי "נגד הרב פינטו יוגש בכל מקרה כתב אישום". יחד עם זאת, מתברר הערב כי הדיווחים והפרסומים בעניינו של ניצב מנשה ארביב מוגזמים מכפי שהוצגו. כפי הנראה, ממצאי הבדיקה בפרשה הזאת מינוריים יותר, אך עדיין חוצים את הרף הפלילי.

פרקליטו של ניצב מנשה ארביב, עו"ד גדעון פישר, מסר כי "מחר ייפגש צוות ההגנה של ארביב אצל היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, שם נוכל בפעם הראשונה לפרוש את המתווה העובדתי והמשפטי בכל הקשור לטענות המסתובבות באוויר בימים האחרונים". עו"ד פישר הוסיף כי "אני משוכנע שלאחר הישיבה הזו הדברים יתבהרו והפרשה הזו תקבל את המקום הראוי לה".

"הפרשה החמורה" - הסיקור המלא:

פרשת הרב והניצב: המדריך המלא לפרשה שמסעירה את המשטרה

ארביב: אחזור לעבודה בשבוע הבא

הכירו: מייקל גרים, חבר הקונגרס ששמו נקשר לפרשת פינטו

הרב יאשיהו פינטו בריאיון לחדשות 2: "יש חוסר הבנה גדול לגבי מה שהיה"

ניצב מנשה ארביב: "מדובר בעלילת שווא"

הותר לפרסום: ניצב מנשה ארביב חשוד בקבלת טובות הנאה מהרב פינטו

"הפרשה החמורה": קצינים במשטרה חשודים בהדלפה לרבנים

הרב פינטו לחסידיו: "תקופה עכורה על לא עוול בכפינו"

המשטרה על "הפרשה החמורה": הימנעו משמועות מיותרות