דמירהן בבית המשפט (ארכיון)
החשוד ברצח בבית המשפט | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ד') ב-12 ימים את מעצרו של איידן דמירהן, עובד זר מטורקיה החשוד כי רצח את חברתו אילונה דניס וביתר את גופתה. במהלך הדיון בהארכת מעצרו, נמסרה גרסתו של החשוד, שלפיה גרם למותה של דניס באמצעות מכת פטיש בראשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחקירתו מסר דמירהן לשוטרים כי בינו לבין דניס, עובדת זר בת 45 מרומניה, התפתח ריב, שבמהלכו ניסתה להכות אותו בפטיש. לדבריו, היא נפגעה בעצמה מהפטיש בשעה שניסה להדוף אותה ואז נפלה וחטפה מכה בראש מהאסלה. דמירהן טען כי נתקף פאניקה ולא פנה למשטרה כי היה משוכנע שלא יאמינו לו. לאחר מספר שעות החליט לבתר את הגופה בניסיון להעלים ראיות.

ביום ראשון האחרון הזמין דמירהן כרטיס טיסה לטורקיה, ושהה מאז הרצח בכפר קאסם. הטיסה שבה התכוון להימלט מהארץ המריאה מנתב"ג אתמול, אך דמירהן נתפס מספר שעות קודם לכן, כשהוא בדרכו לקחת דרכון וכרטיס טיסה.

הנרצחת אילונה דניס
הנרצחת אילונה דניס | צילום:

שילם את דמי השכירות של דירתה

עוד עלה מחקירתו של החשוד כי בני הזוג עמדו לחגוג שנה ביחד בשבוע הבא. דמירהן סיפר כי שילם את דמי השכירות של דירתה וכי נהגו להיפגש שם בעיקר בסופי השבוע.

עורך דינו של החשוד ביקש מבית המשפט לקצר את מעצרו, בטענה כי לא מדובר ברצח, אלא בתאונה. "ההתנהגות ביזארית מאוד והמעשה קשה מאוד, אך ייתכן שתאונות קורות ושלאחר התאונה הוא עשה מעשה עוד יותר נוראי", אמר. "גם אם ייקבע שאכן ביתר את הגופה אחרי המוות, אני לא בטוח שזה מהווה רצח ואפילו לא הריגה. זה רחוק מאוד מרצח ממה שזה נשמע פה".

"החומר שנאסף בתיק מציב תשתית מספקת לשלב זה, כאשר המסוכנות מובנת מאליה", קבע השופט בהחלטתו להאריך את מעצרו דמיהרן ב-12 יום. "לכך יש להוסיף שהחשוד נתין זר, אשר נלכד ונעצר בעצם היום שבו התעתד לטוס חזרה למולדתו. עניין זה מוסיף כמובן לעילה של אפשרות הימלטות מן הדין".

הותר לפרסום: החשוד ברצח נעצר

הבוקר הותר לפרסום כי המשטרה עצרה את החשוד ברצח האישה, שגופתה בותרה והושארה במזוודה בדרום תל אביב. הנרצחת היא אילונה דניס, עובדת זרה מרומניה בת 45. החשוד ברצח הוא אזרח טורקיה בשנות ה-50 לחייו, שניהל עמה קשר רומנטי. הגבר נתפס אתמול בשעות הצהריים ברמת גן, כשברשותו מזוודה וכרטיס טיסה ועל פי ההערכה, הוא היה בדרכו לנתב"ג בניסיון להימלט מהארץ.

החשוד, עובד בניין, נלקח לחקירה, שבמהלכה קשר את עצמו למעשים. הוא אף ביצע שחזור חלקי של הרצח. במשטרה מעריכים כעת כי הרקע למעשה הוא סכסוך כספי שפרץ בין השניים. עם מציאת הגופה נלקחו ממנה טביעות אצבע, והנרצחת זוהתה כאילונה דניס, שהגיעה ארצה על מנת לעסוק בסיעוד.

היחידה המרכזית במשטרת תל אביב פנתה אל האינטרפול, שאיתר את בתה של הנרצחת - והיא זו שמסרה למשטרה את שמו של בן הזוג הטורקי. לאחר מכן הצליחו השוטרים לאתר את המעביד של החשוד, וכך הגיעו אליו. עם כניסתם לארץ של עובדים זרים, ניטלות מהם טביעות אצבע במטרה לפקח עליהם. דניס הגיעה ארצה כחוק, אבל בשנה שעברה פגה אשרת השהייה שלה.