משטרת ירושלים מפרסמת הבוקר את נתוני הפעילות שלה בשנת 2011. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

המפכ"ל יוחנן דנינו התייחס לפרשת חשד ההתעללות בתאומים, שאחד מהם מת מפצעיו: "אני רוצה להתייחס לפרשת התאומים שנחקרת עכשיו במחוז תל אביב – אבל היא חשובה ונכונה לכל אחד ואחת מאיתנו: כל אחד ואחת שיושבים כאן היום, במיוחד ההורים שבינינו, מצפה שהפרשיה הזאת תיחקר עד תום. מקרה כה טרגי של תינוק רך בימים שנפטר כתוצאה מחבלות, אין ספק שזוהי חובתה של המשטרה לרדת לחקר האמת".

"אף אחד אחר לא יעשה את זה. אם נעברו כאן עבירות פליליות – אנחנו נמצה עם מי שצריך את הדין", אמר דנינו והמשיך: מדובר ללא ספק בחקירה מורכבת, בחקירה רגישה ומאתגרת. לא רק מבחינה מקצועית אלא גם מהבחינה האישית. גם חוקרי תל אביב הורים לילדים ואין לי ספק שהם עושים לילות כימים כדי לפענח את המקרה הקשה הזה בנחישות וברגישות המתבקשת. אני מציע אם כן לכל הפרשנים והסנגורים למיניהם להמתין לסיום החקירה ולא להזדרז באמירות מיותרות".

בנוסף, התייחס המפכ"ל להצבת מצלמות המהירות החדשות: "לצד האכיפה הפלילית אנחנו נפעל השנה גם התחום התעבורתי. כמו שקבענו לעצמנו, אנחנו מחויבים ליעד אחד - לצמצם את כמות ההרוגים ולהפחית את כמות תאונות הדרכים - זה ממש בנפשנו. אני יודע שישנה ביקורת רבה בימים האחרונים על המצלמות, ונאמרו שם כל כך הרבה שטויות, ואני רוצה לומר לכם שמשטרת ישראל יחד עם המשרד לביטחון פנים אינה מתמקדת בכיסו של האזרח".

אהרונוביץ' על מצלמות המהירות: ."לא נירתע מהביקורת" 

"המצלמות שהוצבו, רובן המכריע הוצבו ברמזורים כדי לאכוף מעבר באור אדום. אין מישהו אחד במדינה שיגיד שלא נכון לבצע אכיפה נחושה כדי שאנשים לא יעברו באור אדום. אבל איכשהו נתפסו כאן, בסה"כ הוצבו 49 מצלמות, רק ארבע מתוכן מהירות. אין שום כוונה לשנות מדיניות ולהתעמר באזרח".

גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' התייחס למאבק בתאונות הדרכים: "אף אחד לא אוהב ללכת ולעשות רפורטים לאזרחים, והתיאורים - פוגעים באזרחים בכיסם. מי שנותן דין וחשבון על כמות הרוגים ונפח התאונות זה המשרד לביטחון פנים, המפכ"ל, שר התחבורה וכמובן הרשות לבטיחות".

"ישנם הרבה הרבה אנשים שאין להם עניין שתהיה אכיפה. זה גם בסדר. מי רוצה שיגעו לו בכיס? מי רוצה שיעצור אותו שוטר ושירשמו לו דוח? אנחנו צריכים להיות מספיק נבונים ואחראים... אנחנו נמשיך למקם את המצלמות בכבישים מרובי תאונות דרכים ולא נירתע מהביקורת", הדגיש אהרונוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק