שחיתות בנמל
15 מעובדי הנמל נעצרו. ארכיון | צילום: יח"צ נמל אשדוד

המשטרה עצרה הבוקר (ג') 15 מעובדי נמל אשדוד, בהם בעלי תפקידים בכירים בנמל ובחברות שהיו בקשר עסקי עם הנמל, בחשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה והלבנת הון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מממצאי החקירה, שנחשפו בין היתר בתחקיר "אולפן שישי" בחודש יוני האחרון, עלה חשד כי גורמים בנמל, ביניהם בכירים, יצרו מנגנון לקידום עיניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין או בעקיפין, זאת בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מאותן חברות.

עוד עולה מהחקירה חשד כי החשודים הפעילו לחצים סמויים וגלויים על חברות אחרות אשר ביקשו לפעול בנמל או לספק שירותים בנמל, זאת על מנת להבטיח כי ישכרו את שירותי החברות הפרטיות שאת עיניינן ביקשו אנשי הנמל החשודים לקדם, גם כאשר היה בכך כדי לפגוע בהכנסות הנמל - בקופה הציבורית.

עובדי נמל אשדוד: "מקווים שימצו את הדין עם החשודים"

הבוקר, בתום חקירה סמויה וממושכת, ערכה יחידה להב 433, בשיתוף עם רשות המיסים, חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם וכן עיכבה כמה מהם לחקירה. בהתאם להתפתחות החקירה, יובאו חלק מהחשודים לדיון בהארכת מעצרם היום בשעה 15:00 בבית משפט השלום בפתח תקווה.

כמה מעובדי נמל אשדוד הביעו שמחה בעקבות מעצרם של החשודים ואמרו כי "אנחנו מרוצים שסוף סוף תפסו אותם". העובדים ציינו כי "אנחנו מקווים שימצו איתם את הדין".