אישור תמורת שוחד? ארכיון | צילום: AP

חשד למעשי שוחד בהליך הענקת אישורים לממ"דים לא תקניים בדרום הארץ: בתום חקירה סמויה שניהלו יחידת להב 433 ויחידת ההונאה הארצית של מצ"ח נעצרו מספר קבלנים ומהנדס בנייה שעבד על צה"ל, בחשד כי העניקו אישורים לממ"דים בבניינים העומדים לפני אכלוס בדרום, בתמורה לשוחד.

מהמשטרה נמסר כי על פי החשד, בתמורה לשוחד שקיבל, פעל המהנדס לזירוז הליכים תכנוניים והעניק אישורים לממ"דים בבניינים העומדים לאכלוס, ובחקירה התברר כי מדובר בממ"דים שאינם עומדים בתקן הבטיחות שהוגדר על ידי פיקוד העורף.

אתמול נחקרו יזמים וקבלנים בחשד למעורבות בפרשה. אחד החשודים בפרשה, המשמש כמנהל עבודה בפרויקט בניה באשקלון הובא הבוקר להארכת מעצר בבית משפט השלום בפתח תקווה, ושוחרר למעצר בית של ארבעה ימים. במשטרה מייחסים לחשודים עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ועיברה על חוק התכנון והבניה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לחשיפת הפרשה: "החל משנת 1991 כל מבנה במדינת ישראל מחוייב לבניית ממ"ד על פי תקנות של חוק הג"א. בפיקוד העורף מייחסים חשיבות רבה למוכנות האזרחים לשעת חירום. לאור חשד שעלה בפיקוד העורף כי בתחום אישורי בניית הממ"דים נעשות עבירות העלולות לסכן חיי אדם, ולאור החשיבות הרבה בנושא, הועבר הנושא לחקירת מצ"ח. מאחר ומדובר באזרחים, הועברה החקירה גם למשטרת ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק