שעות אחרי הפיצוץ ברכב בצומת הרחובות גולומב והמגינים בפתח תקווה, שגבה את חייהם של שני בני אדם - זוהו גופותיהם. מדובר בשניים המוכרים למשטרה מעבירות קודמות, שאחד מהם אף ריצה תקופת מאסר בגין עבירות של ייבוא סמים. במקביל, מתחזקת ההערכה בקרב חוקרי המשטרה כי פיצוץ המטען ברכב הוא "תאונת עבודה", כששלושה בני אדם, ביניהם בעל הרכב, עוכבו לחקירה בחשד למעורבות באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נראה הרכב כשהוא עולה באש - שניות ספורות אחרי הפיצוץ. ראש העיר פתח תקווה איציק ברוורמן, הגיע הבוקר (ב') לזירה. "לצערי זו תופעה שמתרחשת בכל המדינה", אמר והוסיף כי נסיבות האירוע בשלמותן טרם ידועות. 

ראש העיר ציין כי סמוך לזירה ממוקמים שני גני ילדים: "בעקבות האירוע הוחלט שהם ייפתחו באיחור של שעה-שעתיים. הספקנו להודיע להורים על כך והם הופנו למקום אחר. היה מזל גדול שזה קרה בלילה, כשלא היו בסביבה ילדים והורים". 

זירת האירוע, אתמול
זירת האירוע | צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90

עדי ראייה: "מישהו צעק 'שמע ישראל'"

עדי ראייה לאירוע סיפרו על הפאניקה. "שמענו בום אדיר", סיפרה דיירת בבניין סמוך בשיחה עם חדשות 2 Online. "היה תחילה פיצוץ גדול ולאחריו כמה פיצוצים קטנים", הוסיפה. "האנשים שנפגעו צעקו מתוך הרכב. ידענו שלא היה להם שום סיכוי".

יפית, עדת ראייה נוספת שמתגוררת בקומה 6 בבניין סמוך, תיארה את ההתרחשויות: "היה פיצוץ גדול מאוד. שמענו מישהו זועק מכאבים ולאחר מכן קורא 'שמע ישראל'. מדובר בשכונה שקטה מאוד עם תושבים טובים מאוד. התחושה שלי הבוקר לא כל כך טובה. מאוד מפחיד להסתובב פה".

הפיצוץ ברכב התרחש סמוך לשעה 04:00. ככל הנראה, השניים שנהרגו הם הנהג ונוסע נוסף שישב במושב האחורי. בעל הרכב נלקח לחקירה במשטרת פתח תקווה, שם אמר שהשאיל את רכבו לאחרים, אך סירב למסור פרטים על זהותם.

הרכב המפויח
הרכב המפויח | צילום: אלן מלכה

ארבעה נפצעו מרסיסים

צוותי מגן דוד אדום ממרחב ירקון שהגיעו לזירת הפיצוץ מצאו שני גברים בסביבת המכונית, שבערה באותה שעה. החובשים נאלצו לקבוע את מותם במקום. ארבעת הפצועים, ככל הנראה עוברי אורח שנפגעו קל מרסיסים, טופלו במקום על ידי מגן דוד אדום.

בעל הרכב נלקח לחקירה במשטרת פתח תקווה, שם אמר שהשאיל את רכבו לאחרים, אך סירב למסור פרטים על זהותם. ארבעה בני אדם, בהם ילדה בת שלוש, נפצעו קל כתוצאה מרסיסים שגרם הפיצוץ. הם טופלו במקום על ידי מגן דוד אדום.

פיצוץ בפתח תקווה - הסיקור המלא:

תיעוד: שניות אחרי הפיצוץ בפ"ת

פיצוץ ליד גני ילדים: "כמעט אסון"

פ"ת: 2 הרוגים בפיצוץ מכונית