בית משפט השלום בפתח תקווה החליט היום להאריך ב-3 ימים את מעצרה של האם החשודה בנטישת תינוקה בחורשה בעיר. אביו של התינוק מצא אותו, לבוש בחיתול בלבד, כשהוא מכוסה בחול ועלים. האם חשודה בנטישת ילד, תקיפת חסר ישע על ידי אחראי וכן איומים.

בדיון הארכת המעצר היום אמרה עורכת דינה של האם החשודה כי היא אמרה לה שהשאירה את התינוק במקום "לחמש דקות בלבד", ולכן לא צריך לייחס לה חשד של נטישת ילד - כי היא, לטענתה, זו שהזעיקה את האב וביקשה ממנו להשיב את התינוק. "אני חושבת שהגדרה של השארת ילד ללא השגחה יותר מתאימה במקרה הזה", אמרה עורכת הדין.

נציג המשטרה בדיון קבע כי האם מסוכנת לא רק לתינוקה, אלא גם לאחרים. בהחלטתה, תמכה השופטת שירי רפאלי בקביעה, ואמרה כי "קיים חשש לסיכון בטחון הציבור וזאת לא רק לעניין הבן התינוק אלא גם לגבי אחרים". בית המשפט אסר על פרסום כל פרט מזהה של האם החשודה.

חשד: התינוק ננטש לאחר ויכוח בין האם לנערה בת 16

תינוק בן שמונה חודשים נמצא אתמול בצהריים נטוש בחורשה בפתח תקווה כשהוא לבוש בחיתול בלבד ומכוסה באדמה ובעלים. זאת, על פי החשד, לאחר שאמו בת ה-28 נטשה אותו בעקבות ויכוח שפרץ בינה לבין בעלה ונערה נוספת המתגוררת עמם.

מחקירה ראשונית עולה כי הוויכוח בין האם לנערה בת ה-16 פרץ סביב נושא הטיפול בילד. למורת רוחה של האישה, בעלה - שחזר לבית במהלך הוויכוח - בחר לצדד דווקא בנערה. האם, שהתקשתה לשאת את חוסר התמיכה מצד בעלה, נטלה סכין מטבח והחלה לתקוף את הבעל המבוהל.

לאחר שלא הצליחה לפגוע בבעלה, פנתה האישה לנערה והאשימה אותה בכל הסיטואציה. על פי החשד, היא התקרבה אל הנערה והחלה לדקור אותה בבטנה, לעיני אמה של בת ה-16 - שנכחה גם כן בבית באותה עת.

בעוד בת ה-16 מדממת, יצאה האם הנסערת מביתה בסערה כשהיא לוקחת עמה את בנה הפעוט בן השמונה חודשים ופונה לכיוון החורשה הסמוכה. לאחר כשחצי שעה, שבה האם לביתה ללא בנה וסיפרה לבעלה שהפקירה את הבן לבדו בחורשה.

האם הודתה בחקירה: רציתי למשוך תשומת לב

האב והנערה התקשו להאמין לגרסתה של האם, וסברו תחילה כי היא משקרת , אך כעבור מספר דקות החליט הבעל לצאת לכיוון החורשה כדי לחפש את בנו. לא עבר זמן רב, עד שהאב ההמום מצא את בנו שוכב בחורשה עירום, כשלגופו חיתול בלבד והוא מכוסה בחול ובעלים.

מי שהזעיקה את המשטרה בסופו של הסכסוך המשפחתי המורכב היא בת ה-16 שהמשיכה להתעמת עם האם שנותרה מחוץ לבית. היא הזעיקה את השוטרים שמיהרו לעצור את האם ופתחו בחקירה. הנערה, שנפצעה קל, פונתה לקבלת טיפול רפואי. הפעוט אותר ללא פגע, אך הוא פונה לבית החולים שניידר בעיר לצורך השגחה רפואית.

במשטרה החליטו להוציא צו חירום שבמסגרתו הועבר הפעוט למשפחת קלט, הרחק מידי האב ואמו החשודה. האם שנעצרה תובא הבוק רלבית המשפט השלום בעיר לצורך הארכת מעצרה. "בחקירתה הודתה האם במיוחס לה וטענה כי ביצעה זאת על מנת למשוך את תשומת לב בעלה", סיפר לחדשות 2 עו"ד פקד שי גז, ראש משרד החקירות בתחנת פתח תקווה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק