העדויות נחשפות: בחודש נובמבר סערה המדינה עם התפוצצותה של פרשת "משחקי חברה". במשך שעות, יום אחרי יום, נחקר הזמר אייל גולן בחדרי החקירה של המשטרה. החשדות נגדו פתחו את מהדורות החדשות. עד היום הכחיש גולן בכל הזדמנות את הטענות כי הודה בחקירה בקיום יחסי מין עם קטינה שגילה פחות מ-18, אך דבריו בחקירה חושפים תמונה אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוקר: כרגע הקראתי לך קטעים ארוכים מעדותה של ס', אותה אתה ממשיך לטעון בתוקף שאתה בכלל לא מכיר. בעדותה היא מגוללת נגדך רשימה ארוכה של חשדות כבדים מאוד, מהחמורים ביותר שאני יכול להעלות על דעתי, אשר באים לידי ביטוי במעשים מעוררי סלידה. האם משהו מהדברים אשר שמעת מעדותה נכונים?

גולן: במהלך השנה האחרונה הגיע אליי אבי עם שתי בחורות. אחת מהן הציגה את עצמה כבת 21 והתחילו ביני לבינה עניינים מיניים. תוך כדי הרגשתי שמשהו לא בסדר ולא בטוח בגילה. עצרתי ושאלתי אותה שוב לגילה. היא אמרה לי שהיא שיקרה והיא בת 17 וחצי, 18. התלבשתי, שמעתי מוזיקה מהבית של השכן שלי, הבנתי שכנראה יש אצלו ערב קריוקי והבנתי שאני יכול לצאת מהמצב בלי לפגוע בבחורה, אז פשוט לקחתי אותה ואת אבא שלי, כאילו שהולכים לשבת אצל השכן. ישבתי לידה, החלפתי איתה כמה מילים, ייתכן אפילו שנגעתי לה בחזה. לא קרה בינינו כלום.

חוקר: למה חשדת ושאלת אותה שוב לגילה?

גולן: לא יודע, היה לי חשוד כזה. משהו בהתלהבות שלה לא היה נראה לי ולכן שאלתי.

עדויות נוספות תמכו בגרסה זו של גולן, אך התמונה הנחשפת מקריאת הודאותיו במשטרה מעוררת סלידה: אייל ואביו בסלון הדירה, ובתווך הקטינות.

חוקר: בזמן שבוצעו המעשים המיניים, היכן היו אבא שלך והחברה שלה?

גולן: בסלון לידנו.

חוקר: כמה זמן נמשך האקט המיני?

גולן: שלוש דקות אבל אני עצרתי אותה.

חוקר: אני אומר לך שאבא שלך הביא אותן לביתך על מנת שישכבו איתך בעבור כסף.

גולן: אין לי יד בדבר ואין לי מושג.

חוקר: לפי העדות של הבנות, הן נחשפו לשימוש בסמים. בעדותן הן מוסרות שאביך שילם להן כסף על כך. עולה פה תמונה קשה שאביך, בתמורה לכסף, לוקח בנות ומסרסר בהן.

גולן: אני לא רוצה להאמין בכך, אני יכול להעיד אך ורק במה שהיה אצלי בדירה.

אייל גולן ודני ביטון, ארכיון
גולן ואביו דני ביטון | צילום: שרון רביבו, mako, חדשות

בחקירותיו ניסה גולן להרחיק את עצמו מאביו. ייתכן שזו אכן התמונה האמיתית - הנתק ביניהם היה ארוך וחודש רק בחודשים סמוך לחקירה.

חוקר: אחרי שנגמר האירוע, מה אמרת לאבא שלך?

גולן: כעסתי עליו מאוד, אמרתי לו שבגללו תיהרס לי הקריירה.

חוקר: על מה כעסת?

גולן: על זה שהוא הביא אליי הביתה בחורות בנות 17.5 ו-19. אני בן אדם שמאוד משתדל לא להתעסק עם הגילאים האלו, אפילו שזה חוקי, ופה הרגשתי ששיקרו אותי.

חוקר: איך אבא שלך הגיב?

גולן: הוא אמר לי 'לא, היא בת 21, היא גדולה, הכל בסדר. היא לא קטינה'. אמרתי לו שהיא בת 17 וחצי ומבחינתי היא נערה ואני לא רוצה אותן בקרבתי ובסביבתי, וזהו.

בהמשך סיפר גולן על חידוש יחסיו עם אביו, דני ביטון:

גולן: הקשר הוא קשר שאני לא יכול להגדיר כקשר טוב. גדלתי עם סבא, סבתא ואמא. אני ואבא שלי מרוחקים ובשמונה חודשים אחרונים הוא עובד אצלי בחברה.

חוקר: האם אביך מעורב בקריירה המקצועית שלך?

גולן: בשום פנים ואופן לא.

בחקירה הראשונה עומת גולן עם חשדות קשים מאוד. בין היתר הטיחו החוקרים בגולן את עדותה של ס'.

חוקר: ס' מסרה כי היא לא רצתה לשכב איתך ורק בשל הלחץ שהפעילו עליה חברותיה, שמא לא יהיה להן איך לחזור הביתה, הסכימה לשכב איתך. על פי עדותה, כאשר נכנסה לחדר בו חיכית לה, היא אף אמרה לך שהיא לא כל כך רוצה לשכב איתך ועושה זאת מהסיבות הלא נכונות, ואתה בתגובה אמרת לה שלא תדאג, שכן אתה תסיים תוך חמש דקות. לאחר מכן, ובטרם הספיקה לצאת מהחדר, נכנסו אביך ואדם נוסף, נעלו את הדלת ואילצו אותה לבצע בהם מעשים מיניים, תוך שהיא בוכה ומתחננת שיניחו לה. בהמשך אף הטיחה בפניכם כי היא בת 16 אך אתה הגבת בהתעלמות. בסיום קיבלה 200 ש"ח מאביך בתמורה ליחסי המין. מהי תגובתך?

גולן: לא קרה מעולם ומעולם גם לא ראיתי את הבחורה הזאת.

חוקר: כ' מספרת שהגיעה אליך הביתה ושאתהשלחת ידיים ולא היה בא לה ולכן לא עשיתם כלום.

גולן: היא הגיעה אליי ובשלב שנשארנו לבד שאלתי אותה לגילה. היא טענ ה שהיא בת 19. ניסיתי להתחיל איתה והיא אמרה לי שהיא לא בעניין ובזה זה נגמר. אולי להתחיל איתה זה לא המושג הנכון. דיברתי אליה, התקרבתי אליה, שאלתי לגילה ושאלתי האם היא זורמת. אמרה לי שלא וזהו.

החוקרים היו תקיפים והחשד היה גם לשימוש בסמים יחד עם הקטינות:

חוקר: האם התנסית בשימוש בסמים?

גולן: פעם בגיל 22 עישנתי ג'וינט.

חוקר: חוץ מהג'וינט, האם השתמת בסמים אחרים?

גולן: ניסיתי פעם חגיגת, אבל זה לא אותו דבר כמו גת אמיתי.

"יד מכוונת שרוצה ברעתי". גולן | צילום: חדשות 2

במהלך החקירה עימתו החוקרים את גולן גם עם עדויותיהן המפורטות של הקטינות:

חוקר: אייל, פרוסות בפנינו עדויותיהן הרבות והמפורטות של בנות שאינן קשורות אחת בשנייה, המעלות תמונה קודרת מאוד לפיה אתה, יחד עם אביך, נהגתן בבנות הללו כשפחות המין שלכם, עשיתם בהן כרצונכם, העברתם אותן מיד ליד כאילו היו חפץ וכל זאת תמורת מתנות וסכומי כסף שונים.

גולן: אני יושב בבית ולא מבין מאיפה נחת עליי הסיפור הזה, שאין לי שום קשר אליו חוץ מהפרטים שכן אמרתי לכם והם נכונים. אני לא מכיר חלק מהבנות שטוענות מה שהן טוענות נגדי. מעולם לא ראיתי אותן, מעולם לא קיימתי איתן יחסי מין, בטח ובטח לא סיפקתי סמים כי אני עצמי בן אדם שהוא אנטי-סמים.

חוקר: אייל, תשמע, מדובר פה בחשדות חמורים מאוד עם מעורבות של קטינים. אתה יכול לחשוב על סיבה אחת שבחורות, שעם חלקן באמת באת במגע, ימציאו עליך חשדות כל כך חמורים?

גולן: אני לא רואה שום סיבה. אני לא מבין את השקרים האלו. אני בטוח שאם אותן נערות היו מבינות שהן לא יתפרסמו, אלא רק גורמות לבן אדם נזק בקריירה ונזק משפחתי, הן לא היו עושות את הדבר הזה.

אייל גולן לא יועמד לדין בפרשה. גרסתו נתמכת בגרסאות אחרות. הוא לא ידע, לא יכול היה לדעת, ואפשר שהקטינות שעמן קיים יחסי מין הטעו אותו. אגב, ארבע מהבנות נחקרו באזהרה בחשד למתן עדות שקר בפרשה. גולן חושד שמקור העדויות נגדו בקנאה:

גולן: אני לא אתפלא אם מאחורי הסיפורים האלה של הבנות יש יד מכוונת שרוצה ברעתי.

חוקר: האם יש אנשים שרוצים ברעתך?

גולן: אין לי ספק שכמו שיש אנשים שאוהבים אותי, יש גם כאלה שההצלחה הגדולה שלי לא בדיוק נעימה להם.

חוקר: האם אתה מעוניין להוסיף דבר מה?

גולן: מי שמאמין לא מפחד.

ביטון בבית המשפט, ארכיון
דני ביטון בבית המשפט | צילום: Yossi Zeliger פלאש 90

אביו של גולן: "אמרה שהיא בת 18, אייל אמר לה: 'קומי, תתלבשי וצאי מפה'"

כנגד אביו של גולן, נהגו ושניים מחבריו מתכוונת הפרקליטות להגיש, בכפוף לשימוע, כתבי אישום חמורים. במהלך חקירתו במשטרה התייחס דני ביטון, אביו של גולן, לתקרית שבה הודה גולן כי קיים יחסים מיניים עם נערה:

ביטון: אני נכנסתי לאייל עם שתי הבנות. ישבנו איזה עשר דקות. פתאום נכנס איש התקשורת, ישב ליד הבחורה על הרצפה, שם את הידיים שלו על הרגליים שלה, ישב כמה דקות, שתה כוסית ולקח את שתיהן לחדר, השאיר אותי לבד. הוא ואייל וזה. הוא (גולן) שאל אותה בת כמה היא. היא אמרה בת 18 הוא אמר לה: 'קומי, תתלבשי, צאי מפה'.

חוקר: אז אתה בעצם הבאת אותה והיא ביצעה בגולן מעשים מיניים לידך?

ביטון: בסלון ואני הייתי במרפסת, זזתי קצת.

חוקר: ראית אותה מבצעת בגולן את המעשים?

ביטון: כן. כשהיא התחילה הוא שאל אותה בת כמה היא. היא אמרה לו 17 וחצי אז הוא אמר לי 'תתלבשי, תלכי', אמר לי 'בוא קח אותה מפה'.

חוקר: אז שיקרת?

ביטון: לא שיקרתי. לא היה לי נעים להגיד מה שראיתי בחדר.

חוקר: למה כששאלתי אותך באופן שלא משתמע לשני פנים מי היה בדירה במקרה הזה, לא ציינת אותן אפילו במרומז?

ביטון: כי שכחתי, ארבעה חודשים עברו מאז.

חוקר: כולן אומרות שאתה גם סיפקת להן סמים, עישנת איתן סמים מסוג מריחואנה והסנפת איתן חומר לבן.

ביטון: מעולם לא היה דבר כזה. אני לא מעשן סיגריה. אין לי אורגיות, לא היו ולא יהיו. לא עישנתי סמים ולא עשיתי אורגיות.

"בחקירה הוא נתן הסבר לכל החשדות. הוא הסביר היטב מה קרה, מה היה, ואני בטוח שבסופו של יום לא יוגש נגדו כתב אישום", אמר עו"ד שרון קינן, פרקליטו של ביטון. גם פרקליטיהם של יתר החשודים מכחישים את החשדות ומקווים כי לא יוגשו נגדם כתבי אישום.

בבדיקת פוליגרף שנערכה לאייל גולן לפני כחודשיים ב"מכון תמיר לפוליגרף" הוא נשאל האם קיים יחסי מין עם קטינות בידיעה שהן מתחת לגיל 16 - והוא השיב "לא", והתגלה כדובר אמת. גם לשאלות האם נתן לקטינות מתחת לגיל 16 סמים והאם העניק מתנות או כספים לקטינות מתחת לגיל 16 בתמורה ליחסי מין הוא השיב בשלילה, והתגלה כדובר אמת.

פרקליטיו של אייל גולן, רונן רוזנבלום ומיטל דנינו, סירבו להגיב.