בית משפט השלום בירושלים החליט היום (א') להאריך את תקופת הרחקתו של טכנאי הגז, שנעצר לפני כשבועיים בחשד שהתרשל בעבודתו והביא לפיצוץ בבניין בעיר שבו נהרגו שלושת בני משפחת טופאן ושכנתם לינדה שוורץ. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, בית המשפט נענה לבקשת המשטרה להמשיך בהרחקת הטכנאי מחברת "סופרגז", למרות שהחשד שהועלה נגדו לרשלנות התפוגג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הדיון עלה חשד כי טכנאי הגז היה מעורב במקרי רשלנות נוספים הנוגעים לעבודתו. על פי החלטת בית הדין, הטכנאי יורחק מהחברה עד ליום ד', וחופשתו הכפויה תימשך. החל מיום רביעי יוכל הטכנאי לעסוק בעבודה משרדית בכל סניפי החברה, פרט לזה הממוקם בירושלים - מגבלה שתפוג אף היא בעוד כשבועיים. האיסור שהוטל על הטכנאי לעסוק בעבודות טכניות הקשורות בטיפול בתשתית גז יוסר לגמרי בחודש אפריל.

בית הדין הצהיר כי המדינה ובאי כוחו של הטכנאי יוכלו לפנות לבית המשפט בנוגע לשינוי ההחלטה, בהתאם להתקדמות חקירת הפרשה. ההחלטת בית הדין ניתנה למרות שהיום, הטכנאי היה אמור לשוב לעבודתו. הטכנאי נעצר לפני כשבועיים, בלילה שבו אירע פיצוץ הגז בבניין בשכונת גילה, שבו נהרגו ארבעה בני אדם - בחשד לרשלנות. באותו לילה התברר כי בני משפחת טופאן ז"ל קראו לו לאחר שהריחו ריח של גז.

"אני יכול להעיד על עצמי שאני עובד בתחום כבר 30 שנה ואני עובד טוב", אמר הטכנאי בכניסה לדין בבית המשפט. הטכנאי הדגיש כי "לא יכולתי למנוע את האסון. הפיצוץ לא היה בדירה סמוכה, אלא בבניין אחר".

טכנאי הגז החשוד, בדיון בביהמ
טכנאי הגז החשוד, בדיון בביהמ"ש | צילום: חדשות 2

"אין שום סיבה לפגוע בו באמצעות הרחקה"

אולם, בבדיקה שעשה בביתם הטכנאי החשוד לא מצא שום דליפה. לבקשת בני המשפחה, הוא סגר את ברז הגז ואמר להם כי למחרת בבוקר יגיע טכנאי אחר לבדוק את מקור הדליפה. במהלך החקירה התברר כי דליפת הגז הייתה בדירה הצמודה, של בני משפחת שוורץ.

טכנאי הגז שוחרר ממעצר אך הורחק ממקום עבודתו. היום הוא היה אמור לשוב לעבודתו ואולם כעת האריך בית המשפט את תקופת הרחקתו. אמש, עם פרסום כוונתה של המשטרה לבקש את הארכת התקופה, אמר עורך הדין יהודה שושן בתגובה כי "אין שום היגיון מאחורי הבקשה הזאת, שכן כעת כבר ברור לחלוטין שהטכנאי לא התרשל ולכן אין שום סיבה לפגוע בו באמצעות הרחקה ממקום עבודתו".

"המצפון שלי נקי"

בשבוע שעבר חזר טכנאי הגז לזירת האסון וביצע שחזור של הפעולות שביצע בעקבות תלונות הדיירים על דליפת גז. הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים קיבל חלקית את הערעור שהגיש על משך מעצרו.

עם שחרורו מתחנת מוריה, דבק הטכנאי בגרסתו, שלפיה פעל על פי התקנות. "אני מרגיש בסדר גמור, המצפון שלי נקי - פעלתי לפי הנהלים. אני משתתף בצער המשפחות. הלוואי והייתי מקבל את הקריאה לדירה שבה הייתה הדליפה. יכולתי גם אני להיפגע בעצמי, אבל הגעתי לדירה אחרת ועשיתי את הבדיקה כהלכה".