התפתחות דרמטית בפרשת הרצח בטמרה: היום בבוקר עצרה המשטרה את אימו של הקטין החשוד במעורבות ברצח אביו לפני כשבועיים, בחשד שהיא מעורבת ברצח בעצמה. מחר בבוקר תובא האם, בת 50, לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בעכו.

לפני כשבועיים נעצר קטין בן 15 מהכפר טמרה, בחשד שתוך כדי ויכוח בינו ובין אביו על כסף, דקר את אביו למוות בפלג גופו העליון.

מאוחר יותר ברח הבן מזירת הרצח, ונעצר רק כעבור 5 שעות, לאחר סריקות נרחבות שהפעילה המשטרה. עד היום היה הבן החשוד המרכזי ברצח של אביו, אולם לאורך השבועיים האחרונים הוא חזר והכחיש כל מעורבות ברצח, המשיך לטעון לחפותו וטען שהיה לו "ויכוח קטן" עם האב בשעות הבוקר, אולם מיד לאחריו הוא יצא מן הבית ואינו יודע מה אירע לאביו.

הקטין נמנע מלהשתתף בהלוויית אביו, למרות שבית המשפט אישר את השתתפותו. בעיר טמרה התקבל דבר מעצרה של האם בהלם מוחלט. התושבים חוזרים ומספרים על משפחה נורמטיבית ללא רקע של אלימות וסכסוכים, ועדיין לא מעכלים את הפרשה החמורה.

מי דקר את אב המשפחה?

בית המשפט בעכו
ביהמ"ש השלום בעכו, הבוקר | צילום: פוראת נאסר

ב-22 באוגוסט בשעות הבוקר הגיע הדיווח הראשון אודות גבר דקור בפלג גופו העליון בבית בטמרה. צוותים רפואיים שהגיעו למקום מצאו את האב בן ה-57 כשהוא במצב קשה, ולאחר שניסו לבצע בו פעולות החייאה נאלצו לקבוע את מותו.

 על פי עדויות השכנים, בנו בן ה-15 של האדם שנדקר, נראה נמלט מהבית זמן קצר לפני שנמצא פצוע בביתו. לאחר חיפושים נרחבים של כוחות המשטרה שארכו מספר שעות נעצר הנער והובא לחקירה כדי לברר את פרטי המקרה.

במשטרה טוענים כי קיימות עדויות בזירה הקושרות את הבן החשוד לרצח, וזאת על אף ההכחשות מצידו. מקרה הרצח היכה את הכפר טמרה בתדהמה גדולה, וזאת מכיוון שהוא אירע בשבוע הראשון של חודש הרמדאן.