שעות אחרי שבשיאו של ויכוח בין שני עובדי מאפייה בשכונת התקווה נשלפה סכין שבה נדקר למוות הצעיר אשרף טוואל ממזרח ירושלים, הגיעו בני משפחתו הכואבים לבית העסק - שנמצא בבעלות קרוביו של החשוד ברצח - וכילו את זעמם בחנות בכל הבא ליד. לידי חדשות 2 הגיע תיעוד של ההתפרעות, שהתרחשה לאור יום ולנגד עיניו של שוטר שנותר חסר אונים לנוכח פרץ האלימות.

באחד הרגעים שתועדו נראה עובד אחר במאפייה נמלט על נפשו מהמקום. במקביל, נעצר החשוד ברצח - סעיד בלאווי - ובחקירתו הודה ושחזר את המיוחס לו. הוא אמר לשוטרים כי המריבה שהובילה למוות החלה כשהמנוח "בא אליי והתחיל לאיים", כלשונו. מאוחר יותר הוארך מעצרו בבית משפט השלום שבתל אביב.

מעשי הוונדליזם בשכונת התקווה פסקו רק לאחר שלמקום הוזעק כוח מתוגבר של שוטרים, שעצרו שישה מבני משפחת המנוח. במרחב יפתח בחרו לשחררם לביתם והוציאו נגדם צו הרחקה, אחרי שאלו הסבירו כי נקלעו לסערת רגשות לנוכח מותו של אשרף. הערב נערכה הלוויתו בשכונת ראס אל-עמוד שבמזרח הבירה.

העימות בין בילאווי, בן 25, לבין טוול - שהיה בן 27 במותו - התפתח בסביבות 5:00 לפנות בוקר במקום עבודתם המשותף שבדרך ההגנה. כוחות הצלה שהוזעקו למקום פינו את טוול לבית החולים "איכילוב", אולם לאחר זמן קצר נאלצו רופאיו לקבוע את מותו. זמן קצר אחרי התקרית נמלט בילאווי, תושב יפו, ונלכד בתום מצוד שניהלה המשטרה אחריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק