במשטרה חושדים כי בתוכנה שסייעה להאזנות סתר לטלפונים סלולריים חכמים עשו שימוש לא פחות מ-1,000 אזרחים - רובם נשים - שביקשו להתחקות אחר בעליהן לאחר שחשדו כי הם בוגדים בהן. בשל רגישות הנסיבות, ערכו במשטרה התייעצות שבסופה הוחלט כי למרות החשש מפני הרס משפחות, ייאלצו החל ממחר לזמן את אותן מאות נשים לחקירה באזהרה בחשד להאזנות סתר.

בשלב הבא, יובאו אל החוקרים בעליהן של הנשים החשודות - בפרשה שלפי הערכת המשטרה, תסתיים בהגשתם של מאות כתבי אישום על עבירת האזנות סתר.

חלק מהמעורבים בפרשה סיפרו בעדויותיהם כי ברכישת התוכנה היו מעורבים גם גופים רשמיים, בהם גם לשכת ראש הממשלה, משטרת ישראל וכן ה-FBI וה-CIA האמריקניים. 

הגרסה החדשה: פתחת מסרון? נפלת בפח 

תוכנת ההאזנות מופצת לכל דורש, באופן גלוי, כבר יותר משנתיים. אם בעבר נדרשה התקנה פיזית שלה במכשיר המיועד להאזנה, הרי שבגרסתה החדשה ניתן להתקין אותה באמצעות מסרון SMS שמפעיל אותה ללא יד הגורם שמבקש לבצע את המעקב.

בכל חודש נמכרו מאות עותקים של התוכנה, רובם הגדול שימשו למטרות אישיות. לפי שעה ידוע כי ראש עיר במרכז הארץ אף שלח את מזכירתו להתקין את התוכנה על גבי אחד המכשירים.

מכיוון שרוב עותקי התוכנה נמכרו ב"כסף שחור", תצורף, בהמשך, לחקירה גם רשות המסים. על רקע ההתפתחויות האחרונות, מתכוונים במשטרה לנקוט כבר בקרוב צעדים נוספים שיסייעו בפיקוח ובבקרה על השימוש בתוכנות האזנה מסוג זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק