האם ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר יתמודד בבחירות לנשיאות? גורמים המקורבים לחקירה אמרו היום (ו') כי ההסברים שנתן בן אליעזר אינם מניחים את הדעת, וגורם בכיר במטה הארצי ציין כי  "אין שום סיכוי שהחקירה תסתיים עד יום שלישי - מועד הבחירות לנשיאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארבעה ימים לפני הבחירות לנשיאות, זומן היום במפתיע ח"כ בן אליעזר לחקירה באזהרה בלהב 433, בעקבות מידע שהגיע ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפיו קיבל כספים בניגוד לחוק. החשד שנבדק הוא כי בשנים האחרונות קיבל בן אליעזר מיליוני שקלים מכמה גורמים ובהם, לפי החשד, גם מאיש העסקים אברהם נניקשווילי.

החוקרים הציגו לבן אליעזר מידע, לפיו יותר משנתיים וחצי קיבל 400 אלף דולר מאיש העסקים - לצורך מימון רכישת הפנטהאוז שלו ביפו. "אני מכרתי את הבית שלי בראשון לציון, לקחתי את כל החסכונות שלי ושל דולי וקנינו, מה שלא, השלמנו בהלוואות", סיפר לפני מספר חודשים בן אליעזר לתוכנית "אנשים" על הרכישה.

בחקירתו לא הכחיש המועמד לנשיאות כי נניקשווילי העביר את הכסף, אך הדגיש כי מדובר היה בהסכם הלוואה בינו לבין איש העסקים, שהוא חברו מזה 10 שנים.

הפנטהאוז של בן אליעזר
הפנטהאוז של בן אליעזר | צילום: חדשות 2

זה אינו הסכום היחידי שבן אליעזר קיבל, על פי החשד, קרוב משפחה העביר לו 350 אלף דולרים ביוני 2012 בצ'ק בנקאי שנכנס לחשבונו. מקורביו טוענים כי גם הסכום הזה הועבר לפי חוק ויש לו הסבר מלא לכך שיינתן בבוא העת.

גם איש העסקים נניקשווילי נחקר באזהרה וטען כי העביר לפואד את הכספים - אך הכל היה כחוק.

המידע על החשדות נגד בן אליעזר הגיעו ליועץ המשפטי לממשלה אתמול ובשעת ערב מאוחרת הוא קיים דיון דחוף בלשכתו, שבו השתתף ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב מני יצחקי. הדילמה שהונחה אמש בדיון על שולחנו של וינשטיים היתה: האם לזמן את בן אליעזר לחקירה היום ובכך לפגוע בסיכוייו במירוץ לנשיאות, או להמתין עד לאחר הבחירות לנשיאות - אולם אז קיים הסיכון, שאם הוא ייבחר המבוכה תהיה גדולה יותר.

אברהם נניקשוילי
איש העסקים אברהם נניקשווילי | צילום: גלובס, תמר מצפי

החקירה הופסקה בשל טיפול דיאליזה

לבסוף, סוכם לזמן את בן אליעזר כבר הבוקר לעדות. זמן קצר לאחר שהחלה גביית העדות, נאלצו החוקרים להודיע לבן אליעזר שהעדות הופכת לחקירה באזהרה שכן הוא חשוד בביצוע עבירות פליליות. החקירה הופסקה באמצע בגלל טיפול דיאליזה שהיה צריך פואד לעבור ומחר הוא צפוי לשוב ללהב 433 להשלמת החקירה.

"עיתוי הבדיקה המשטרתית, 4 ימים לפני הבחירות לנשיאות, הוא תמוה", אמרו בלשכתו של חבר הכנסת בן אליעזר. "הוא הגיע הבוקר בהתראה טלפונית של 20 דקות, למסור את כל המידע שהתבקש. בן אליעזר ביקש מהגורמים הרלוונטים לסיים את הבדיקה מהר ככל הניתן ולהביא את האמת לידיעת הציבור".

פרקליטו של איש העסקים אברהם נניקשווילי מסר כי "הוא שיתף פעולה עם חוקריו וכפר מכל בכל בחשד כי נתן כספים שלא כחוק למר בן אליעזר".