בנו של שמעון קופר, החשוד ברצח שתי נשותיו - ג'ני קופר בשנת 2009 ואורית שניץ בשנת 1994, הגיע הבוקר לדיון בעניינו בבית משפט השלום בכפר סבא, הביע תמיכה באביו וטען כי הוא חף מפשע. במהלך הדיון ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של קופר ב-15 ימים נוספים, אך בית המשפט קבע לבסוף כי קופר יהיה נתון במעצר למשך שמונה ימים נוספים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא משנה מה אומרים - אבי לא ביצע את המעשים האלו", אמר, ע', בנה של אורית שניץ קופר. "אני מכיר את אבא שלי. הוא לא היה מסוגל לדברים כאלה". 

כשנשאל מה הוא אומר על כך שכל הזמן מצטברות ראיות חדשות בקשר לאביו, השיב הבן: "המשטרה כל יום מוצאת רצח אחר, זה לא משנה לי. אני מכיר את אבא שלי, אני יודע מי הוא, אני אוהב אותו. זה הסיבה שאני פה מתראיין לכולם וחושף את עצמי. אני ואח שלי תמיד איתו".

"אני פה להראות שאני אוהב אותו ושיש לו תמיכה ב-100%. הוא בן אדם, יש לו משפחה ואנחנו מאחוריו", הוסיף. "זה שהרבה אנשים אומרים דברים זה לא אומר שאני צריך להאמין".

"בלי שמעון אמא שלי לא הייתה מתה" 

כך התגלגלה פרשת קופר עד למעצר
"לא מסוגל למעשים הללו". קופר | צילום: חדשות 2

מעצרו של שמעון קופר מקיבוץ אייל, בחשד שגרם למות שתי נשותיו - הוליד שוב את סימני השאלה בפרשה המסתורית. בת-זוגו הרופאה של קופר חשודה שסייעה ברצח אשתו ג'ני קופר. במקביל, הוטל צו איסור פרסום על חלקים נרחבים מפרטי החקירה.  

שרית מלמד, בתה של ג'ני - רעייתו השלישית במספר של קופר, שמתה לפני שלוש שנים, סיפרה בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי על תחושותיה. במרכז החקירה שמתבצעת כעת נבדק האם בת-זוגו של החשוד, רופאה במקצועה, סייעה לגרימת מותה של אמה.

"אם שמעון לא היה נכנס לחיים שלה, כל זה לא היה קורה", אמרה מלמד בפתח דבריה והוסיפה: "אמא שלי הייתה אדם בריא. אני מניחה שהוא לא נמצא מאחורי סורג ובריח סתם. כנראה שהמשטרה מצאה דברים שאנחנו עדיין לא יודעים. לכן, גוברת התחושה שהוא גרם למותה".

"קרו בבית הרבה דברים מוזרים"

על החיים עם אמה במחיצת קופר סיפרה: "היו רגעים מאוד מתוחים. זה לא היה בית רגיל וגם אני, הרבה פעמים, לא הרגשתי שאני חיה בבית שלי. היו הרבה דברים מאוד מוזרים שאני לא יכולה לפרט עליהם".

מלמד תיארה מציאות קשה ביותר שעמה נאלצה להתמודד אחרי מות אמה. "אחרי המקרה, הוא (קופר) הכניס הביתה אישה חדשה שישנה בחדר של אמא שלי", היא סיפרה. "אני יודעת כמעט בוודאות שהוא היה בקשר איתה הרבה שנים. הוא הכניס רהיטים חדשים וכל הבית השתנה, כך שהוא פשוט לא היה עוד המקום שגרתי בו".

לדברי שרית, האווירה הבלתי נסבלת במקום גרמה לה לעזוב את הבית במהרה: "קרו שם הרבה מאוד דברים מוזרים שהולידו הרבה סימני שאלה. אחרי מות אמי, גרתי שם תקופה מאוד קצרה. כששמתי תמונות שלה על המקרר, הוא ביקש להוריד אותן"