דיון סוער במיוחד התנהל אחר הצהריים בבית משפט השלום בנתניה: החשוד העיקרי ברצח של תלמיד הישיבה דוד מנשרוב הבוקר ואמו הוצאו על ידי השופטת מהאולם. מחוץ לאולם הם תקפו את השוטרים והעיתונאים.

אמו של החשוד, שישבה בתוך אולם הדיונים, זעמה על נוכחות העיתונאים באולם, והעירה על כך בקול רם. השופטת זעמה ודרשה ממנה לצאת מהאולם. לאחר שגם החשוד, אבי בן-נעים, הצטרף לאמו והעיר הערות באולם הדיונים, דרשה השופטת להוציא גם אותו מהאולם.

מחוץ לאולם ניהלו האם ובנה החשוד שיחה, וזאת בניגוד לחוק שאוסר על חשודים לשוחח עם קרוביהם. השוטרים ניסו להפריד בין השניים ולהפסיק את השיחה. בשלב זה החלו השניים להתפרע, ויחד עם מכר של המשפחה תקפו את השוטרים ואת העיתונאים שהתקרבו כדי לתעד את הדרמה.

בן-נעים הגיע לבית המשפט כשהוא לבוש במדים של המחלקה לזיהוי פלילי של המשטרה ומצחו חבוש. המראה המוזר הזה הוא תוצאה של החלטת המשטרה לקחת את בגדיו לבדיקת מעבדה.

הריב החל בעקבות מחלוקת על פסק הלכה

זירת הרצח בנתניה
זירת הרצח, היום | צילום: חדשות 2

הסנגורים ביקשו במהלך הדיון כי נציג מטעמם יהיה נוכח בנתיחת הגופה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. נציג המשטרה בדיון, יאיר לוי מימ"ר מרכז, התנגד. דבר שזכה לביקורת מצד השופטת: "אתה לא פתולוג ולא רופא", אמרה לו. "כולה משטרה". לוי השיב לה: "אני לא 'כולה משטרה', אני נציג מדינת ישראל".

על פי החשד המריבה בין מנשרוב ושני החשודים ברצח התחילה בעקבות ויכוח על פסק הלכה. שלושת המעורבים בקטטה מוכרים למשטרה מתחום העבריינות. אחד מהם אף השתחרר לאחרונה מהכלא.

השלושה התרחקו הלילה כקילומטר ממבנה הכולל. מנשרוב, על פי החשד, השליך אבן לעבר החשוד המרכזי. בתגובה הוא וחברו יצחק חנוכה דקרו אותו יחד למוות. שכנים ששמעו את הצעקות ירדו מבתיהם והבינו שמדובר ברצח. שני החשודים נמלטו מהמקום, אולם זמן כעבור שעות ספורות הם נתפסו.

בתום הדיון הוארך מעצרם של בן-נעים וחנוכה בתשעה ימים.