היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית עצרה לפנות בוקר את ראש ארגון הפשע שלום דומראני ועוד 13 מאנשי הארגון, בחשד שניהלו "בנק פרטי" משלהם בחנות להחלפת כספים (change) באשקלון. כ- 200 שוטרים פשטו על בתי החשודים באשקלון, בבת-ים, בראשון לציון ובעוד מספר מושבים.

בין השאר נתפסו גם סמים וחומרי נפץ. העבירה העיקרית המיוחסת לחשודים היא הלבנת הון במיליוני שקלים. אחר הצהריים הם יובאו להארכת מעצר בבית משפט שלום בתל אביב. לטענת המשטרה, צפויים מעצרים נוספים בפרשה.

הפשיטה, שכינויה במשטרה הוא "רוח סתיו", נערכה בתום חקירה סמויה שארכה למעלה משנה. היחידה הכלכלית -שמהווה חלק מיחידת להב 433 - פשטה על 'ציינג' בסט" באשקלון, מוסד פיננסי למתן שירותי מטבע שעל פי החשד מהווה חלק מהזרוע הכלכלית של ארגון הפשיעה המזוהה עם שלום דומראני. במקביל, צוותי מעצרים פשטו על בתי החשודים בסיוע חבלנים וכלבי סמים זיהוי סמים וחומרי נפץ.

החשד: הלבנת הון בהיקף של מיליוני שקלים

העבריין שלום דומרני
היעד מס' 1 בדרום. שלום דומראני | צילום: חדשות 2

מהחקירה עלה החשד כי העסק המנוהל החל מחודש מאי 2007 על ידי אחיינו של דומראני, העומד בראש הארגון, שימש לביצוע עבירות הלבנת הון בהיקף של מיליוני שקלים. מממצאי החקירה עלה כי קיימים מספר לקוחות קבועים אשר פודים המחאות בצ'יינג' ועסקאותיהם מדווחות לרשות לאיסור הלבנת הון על שמות אנשים אחרים. זאת, על פי החשד, כדי להסוות את זהות מקבלי השירות האמיתיים.

אמש הוצאו צווי הקפאה ותפיסת רכוש בבית המשפט המחוזי באר שבע ונתפס רכוש רב במסגרת הליכי החילוט, לרבות מכוניות, טרקטורונים ובתי עסק. את החקירה מלווה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

בסוף יוני קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב שדומראני יישאר במעצר בית. זאת למרות שהאזיק האלקטרוני שהיווה אחד מהתנאים למעצר בביתו, אינו פועל עקב קירות הבטון העבים. בית המשפט החליט שדומראני יהיה בטוח יותר בביתו מאשר במעצר. דומראני נעצר בתחילת חודש פברואר בחשד לתקיפה ואף לניסיון חטיפה של אדם נוסף המוכר למשטרה, אבנר הררי.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק