החשוד, היום בבית המשפט
החשוד אלכס אוסטרובסקי, היום בבית המשפט | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך הבוקר ב-5 ימים את מעצרו של אלכס אוסטרובסקי מהיישוב עלי, החשוד במעורבות בפעילות "תג מחיר" בבסיס חטמ"ר בנימין ביהודה ושומרון.

אוסטרובסקי בן ה-26, חילוני מעלי, נעצר אתמול על ידי צוות החקירה המורכב משוטרי יאחב"ל ושוטרי מחוז ש"י, בחשד שהיה מעורב בגרימת הנזק הרב לרכוש הצבאי בבסיס לפני כשבועיים. בין היתר רוססו הכתובות "מח"ט בנימין רע ליהודים", ו"ד"ש מרמת מגרון" על מבנים במחנה הצבאי, נוקבו צמיגים של ג'יפים, נופצו חלונות ונחתכו כבלים בתא המנוע. 13 כלי רכב ניזוקו במהלך התקרית.

כמה מחבריו של החשוד הגיעו לתמוך בו בבית המשפט, ואוסטרובסקי עצמו נראה מחוייך למדי. עורך דינו של הצעיר, עדי קידר מעמותת "חוננו" אמר לחדשות 2 באינטרנט כי החשוד מכחיש כל קשר למיוחס לו. "המעצר הזה נועד כדי לרצות את המפכ"ל", הסביר עורך הדין. מאידך, נציג המשטרה בדיון אמר כי חומר הראיות קושר את החשוד למעשים המיוחסים לו, וטען כי הוא "עלול לפגוע בביטחון המדינה".

מקורב לחשוד סיפר כי "מדובר בבחור קשקשן וקצת רברבן שמתפאר ללא שום בסיס. כנראה שביאחב"ל בונים על פרשת מרגלית צנעני 2, אבל מהיכרות עם הבחור הם כנראה יתאכזבו".

"תג מחיר" בביתה של פעילת שמאל בי-ם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק