חשד לרצח בקיבוץ זיקים: קצין משמר הגבול, תושב הקיבוץ בשנות ה-40 לחייו, חשוד שירה הערב למוות בגבר כבן 60 במהלך קטטה. צוות של מגן דוד אדום שהגיע למקום קבע את מותו. מחקירה ראשונית של המשטרה נראה כי בין השניים הייתה היכרות מוקדמת שהובילה לתגרה בינהם.

עדיין לא ברור מה טיב היחסים בין היורה לנרצח, ומה היה הנושא לוויכוח, אולם על פי הערכות המשטרה מדובר בסכסוך משפחתי שהתפתח לקטטה בתוך תחומי הקיבוץ. עדי ראייה דיווחו שהוויכוח בין השניים התפתח לקטטה אלימה, במהלכה חשש הקצין לחייו וביצע ירי מתוך הגנה עצמית.

"יש שמועות שהנרצח הטריד את היורה"

"הוא (היורה) עבר להתגורר בקיבוץ לפני מספר חודשים עם אשתו ושני ילדיהם הקטנים", סיפר חבר קיבוץ זיקים המתגורר במקום לחדשות 2. "יש שמועות על כך שהנרצח הטריד את היורה ואת בני המשפחה שלו, או שהוא בא לסגור חשבון מאירוע קודם שקשור לעבודתו של הקצין במשמר הגבול".

תושבי הקיבוץ, הממוקם לא רחוק מגבול רצועת עזה, שמעו את היריות וחשבו תחילה שמדובר באירוע חבלני. תוך דקות הוזעקו למקום כל כוחות הביטחון בגזרה, אולם כעבור זמן קצר הבינו שמדובר בזירת רצח על רקע פלילי. חוקרי משטרת לכיש שהגיעו למקום פתחו בחקירת האירוע. דובר מג"ב סירב להתייחס בשלב זה לאירוע.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק