הרב פינטו
הרב פינטו | צילום: באדיבות "עובדה"

תומכים רבים נהרו בסוף השבוע לביתו של הרב הנערץ יאשיהו פינטו באשדוד, שם הוא נתון במעצר בית אחרי שנחקר בחשד להלבנת הון ובניסיון לשחד קצין משטרה בכיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב "מעריב" אבי אשכנזי דיווח הבוקר כי מאז התפוצצות הפרשה, נתון הקצין - תת-ניצב אפרים ברכה - למסכת לחצים שמופעלת עליו על ידי מקורביו של פינטו בניסיון להניא אותו מלהעיד נגד הרב הנערץ.

השלכות הפרשה הצליחו לחדור גם לסביבתו הפרטית של ברכה - בימים האחרונים הוא זכה ליחס קריר בבית הכנסת שבו הוא מתפלל, שרוב הקהל שפוקד אותו נמנה עם חסידיו של פינטו. "זו בהחלט הרגשה לא נעימה", סיפר אחד מחבריו על תחושותיו של הקצין, והדגיש עם זאת, כי "ברכה הוא אדם חזק, איש משטרה בכל רמ"ח אבריו ועל כן - אין ספק שהוא פעל נכון".

החשד: הציע כסף בתמורה למידע חסוי מחקירה

במשטרה חושדים כי הרב פינטו הציע סכומי כסף גבוהים לתנ"צ ברכה בניסיון לקבל ממנו מידע חסוי על התנהלות חקירה אחרת שבה נקשר שמו.

בשבועות האחרונים ניהל צוות מאגף החקירות והמודיעין במשטרה חקירה מיוחדת סביב התנהלותו של הרב. פינטו, החשוד במתן שוחד ובהלבנת כספים, נחקר אתמול באזהרה יחד עם רעייתו. בהחלטת בית משפט השלום בראשון לציון, שוחררו השניים לביתם בתנאים מגבילים.

לחדשות 2 נודע כי את תשלום השוחד, שהסתכם בעשרות אלפי שקלים, העבירה רעייתו של הרב פינטו אל אשתו של תת-ניצב ברכה. במשטרה הבהירו כי האחרון דיווח על ההתרחשויות לממונים עליו - ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', והמפכ"ל - רב-ניצב יוחנן דנינו.

פינטו דחה בחקירתו כי הכספים שהעביר לברכה שולמו לו כשוחד. הוא טען כי העניק לו סיוע כספי שנועד למטרות אישיות, והסביר כי בין בני משפחתו שלו לבין אלו של ברכה קיימת היכרות ארוכת שנים שבמהלכה סייע לקצין המשטרה פעמים אחדות.