בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום בארבעה ימים את מעצרו של חן אלפסי,בן 20 מיבנה, החשוד שגרם ברשלנות לפציעתו הקשה של נהוראי דנינו בן ה-13 בעת שרכב על טרקטורון במהלך צילומי קליפ לבר המצווה שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לחשוד מיוחסות עבירות של נהיגה פוחזת של רכב, קשירת קשר לביצוע עוון, חבלה ברשלנות, שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיות", קבעה השופטת שרית זמיר בדיון. השופטת זמיר הדגישה כי מדובר בחקירה מורכבת עקב הקרבה המשפחתית והחברית בין המעורבים באירוע ועדי הראייה לו. "יש קושי של ממש לרדת לחקר האמת נוכח הרושם הברור שנוצר כי לפחות רוב המעורבים מבקשים לחסות את פרטי האירוע, הרבה יותר מאשר לחשוף אותם ולשתף פעולה עם המשטרה", אמרה השופטת שנעתרה חלקית לבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו של אלפסי.

במהלך הדיון הציג עורך דינו של אלפסי את גרסתו לאירועים וטען שהוא מסר את הטרקטורון לאביו של הנער וכלל לא נהג בו בזמן התאונה. "אני יודעת שגידלתי ילד 21 שנה שבחיים לא ידע מה זה משטרה", אמרה אמו של אלפסי, שסיפרה שאמו של הנער שנפצע הייתה שכנה שלה. "זו חברה טובה שלי, כמו אחותי. גרנו בית מתחת לבית. אני מכירה את התאומים שלה מיום שנולדו.

"היא דיברה איתי מהמסוק שפינה את נהוראי כדי שנדליק נרות ושאבא שלי יברך את הילד שנפצע", הוסיפה אמו של הנהג החשוד שגרם לתאונה הקשה.

צילומי הקליפ המשפחתי הסתיימו באסון

אזק את בנו כדי לשקם את סמכותו ההורית, אילוסטרציה
החשוד שנהג בטרקטורון חן אלפסי, היום | צילום: חדשות 2

חן אלפסי בן ה-20 נסע אמש, על פי החשד, יחד עם נהוראי דנינו בן ה-13 על טרקטורון בחולות יבנה, אלא שצילומי הקליפ המשפחתי לבר המצווה של הנער שבמסגרתו נסעו השניים על כלי הרכב הממונע הסתיימו באסון. הטרקטורון התהפך ודנינו, שהיה בעבר שכנו של אלפסי, נפצע קשה.

דנינו נלכד תחת כלי הרכב ובני המשפחה שהיו במקום חילצו אותו והזעיקו את כוחות מגן דוד אדום. הצוותים שהגיעו למקום העניקו לו טיפול דחוף, ופינו אותו כשהוא מורדם ומונשם במסוק לבית החולים תל השומר. הוא סובל מפגיעת ראש חמורה ומצבו מוגדר קריטי, מה שמעלה את החשד שהוא לא חבש קסדה בעת הרכיבה על הטרקטורון.

אמו של חן אלפסי בבית המשפט, היום
אמו של חן אלפסי בבית המשפט, היום | צילום: חדשות 2

בדיון בבית המשפט שנערך היום קבעה השופטת זמיר כי קיים חשד סביר שאלפסי מעורב בעבירות המיוחסות לו, וכי ראוי ונכון לאפשר את מיצויה של החקירה, בעיקר לאור החשש כי החשוד ינסה לשבש את הליכי המשפט עקב קרבתו לפצוע. "יש בראיות כדי לסתור את גרסת החשוד לפיה כל חטאו היה בנוכחות תמימה במקום", קבעה השופטת זמיר ופסקה על הארכת מעצרו ב-4 ימים.